Kırlangıçotu ile siğillerin giderilmesi - kullanım talimatları

Siğiller, görünümüne papilloma virüsünden (çoğu insanın vücudunda bulunur) neden olan, çeşitli boyutlarda ve konumlarda estetik olmayan cilt oluşumlardır. Tek küçük siğiller genellikle fazla endişeye neden olmaz, sorunlar büyüdüklerinde başlar, büyüktür, yüzde veya sürekli sürtünme yerlerinde (bel, uyluk). Oluşumların büyümesinin aktivasyonu, vücudun bağışıklık savunmasındaki azalmanın bir sonucu olarak ortaya çıkar. Siğiller, zamanla büyüyüp bütün koloniler halinde birleşebilen plaklara, nodüllere benzer.

Siğil ve papillomların ortaya çıkmasına neden olan tetikleyici faktörler şunları içerir:

 • metabolik problemler;
 • terlemede artış (çok sıcak ayakkabılar ve giysiler giymenin bir sonucu dahil);
 • zayıf bağışıklık;
 • vücutta eşlik eden viral enfeksiyonların varlığı.

İyi haber, sorunun kolayca çözülebilmesidir. Doktorların hizmetlerine başvurmak istemiyorsanız (siğiller lazer, nitrojen, gaz-sıvı karışımları ile giderilir), geleneksel ilaç tariflerini deneyin. En popüler çare kırlangıçotu.

Kırlangıçotunun bileşimi

Celandine, Poppy ailesine ait bir bitkidir. Koyu yeşil renk tonunun lir benzeri yaprakları olan çok yıllık otsu bir çalıdır. Çiçekler sarıdır, daha sonra testisli bakla ile değiştirilir. En faydalı olanı, çiçeklenme sırasında toplanan bitkinin özsuyudur.

siğilleri gidermek için kırlangıçotu kullanmak

Bu bitki aşağıdaki kimyasal bileşime sahiptir:

 • uçucu yağlar;
 • doğal antibiyotikler;
 • alkaloidler;
 • organik asitler;
 • C ve A vitaminleri

Kırlangıçotunun iyileştirici özelliklerini belirleyen bu bileşenlerdir. Bitki bakteri, mantar, tümörlerle savaşmak, ağrıyı hafifletmek için kullanılır. Lokal meyve suyu kullanımı vücudu vitaminlerle zenginleştirir, lokal bağışıklığı güçlendirir, siğil içindeki virüsü yok eder ve oluşumun yakılmasına yardımcı olur. Bitkiyi oluşturan doğal anestetikler sayesinde ağrı minimumdur.

Celandine suyu zehirlidir, bu yüzden dikkatli olun. Yanıklara neden olabileceğinden cildinizle temas etmesine izin vermeyin. Siğillerin tedavisi için meyve suyu saf haliyle kullanılır, kullanımıyla birlikte kaynatma, merhemler hazırlanır. Ürünü uyguladıktan sonra ciltteki oluşum kararabilir - endişelenmenize gerek yok, bu hücresel yapıların ölümüne karşı normal bir cilt reaksiyonudur. Kararmaya ağrı eşlik ediyorsa, doktorunuza görünün - doku şişmesi olabilir.

Siğilleri yok etmek için kırlangıçotu özellikleri

Celandine bakterisit, dezenfekte edici, dağlayıcı bir etkiye sahiptir, bu nedenle sadece daha az estetik bir oluşum değil, aynı zamanda yerel düzeyde görünümünün nedenini de ortadan kaldırır. Kırlangıçotu yardımıyla, hassas bölgelerdeki siğillerin dışında herhangi bir siğilden kurtulabilirsiniz - bunlar samimi organların, göz kapaklarının alanlarıdır. Kırlangıçotu suyu kullandıysanız ve tedavi edilen bölgenin şişmiş olduğunu, kırmızı bir renk aldığını fark ettiyseniz, bir doktora danışın - veya bir alerji başladıysa veya çare size uymuyorsa. Bitki kötü huylu tümörlerin tedavisinde kullanılmamaktadır.

Bitkiyi kullanmanın birkaç yolu vardır. En basit ve en etkili olan, formasyona meyve suyu uygulamaktır, ancak çözelti oldukça konsantre olacaktır ve yanıklara neden olabilir. Daha yumuşak seçenekler kaynatma, merhemlerdir. Suyu içeriye alamazsınız; cildi işlerken dikkatli olun ve reaksiyonu izleyin.

Evde kırlangıçotu özü veya suyu nasıl yapılır?

Kırlangıçotundan meyve suyu elde etmek için bitkinin kökleriyle birlikte toplanması önerilir. Bitkileri iyice yıkayın ve kurutun - nem kalmamalıdır. Daha sonra taze çimi bir kıyma makinesinde bir yulaf ezmesi yapmak için bükün - tülbent veya kalın bir bezle sıkın, suyu koyu cam şişelere dökün, bir tıpa ile kapatın, bir hafta bekletin. Bir hafta sonra fermantasyon süreci başlayacaktır - gazları serbest bırakmak için tapayı her gün açın. 7 gün sonra, meyve suyu siğilleri koterize etmek için kullanılabilir.

Raf ömrünü uzatmak için meyve suyundan votka veya alkol ilavesiyle ekstrakt hazırlanır. Oranlar - 0, 5 litre votka başına 1 litre bitki suyu. Ekstraktı buzdolabında saklayın. Her ikisi de siğilleri günde 2 ila 5 kez koterize etmek için kullanılır.

Kırlangıçotu suyu nasıl yapılır

Kırlangıçotu suyu taze otlardan hazırlanır - önceden yıkanır, kurutulur, kaynar su ile dökülür ve kaynatılır. 1. 5 litre su için 10 gr ot alın, suyu 15 dakika kaynatın. Ortaya çıkan ürün, etkilenen bölgeleri yağlamak veya geceleri kompres yapmak için kullanılır. Astımınız veya epilepsiniz yoksa, kaynatma işlemini günde 2 ila 3 kez bir bardak dahili olarak alabilirsiniz. Zayıf konsantre bir bileşimin etkinliği, meyve suyundan çok daha düşüktür, ancak yanma olasılığı yoktur.

Ev yapımı kırlangıçotu yağı

Celandine yağı güvenli ve küçük çocuklar için uygundur - yağlı kısım cilt yüzeyinde epitelyumu yanıklardan koruyan ince bir film oluşturur. Ürünü hazırlamak için üstüne bir litre kavanoz kuru ot dökün ve üzerine bitkisel yağ koyun. İnfüzyon süresi 2 - 3 haftadır ve sonrasında kompresler yapılabilir. Uzun süreli sonuçlar için yağı ciltte en az 5 dakika tutun.

Gliserin ve kırlangıçotu içeren merhem

Merhem, kırlangıçotu suyu ve gliserin merheminden hazırlanır. İlk önce, suyu yukarıda açıklanan şemaya göre hazırlayın, ardından kalın, homojen bir bileşim elde edilene kadar belirtilen oranlarda gliserinle karıştırın. Merhemin etkilenen cilde sürülmesi gerekecek, yanıklara neden olmamak için aşırıya kaçmayın.

Kırlangıçotu ile sıkıştırır

Sıkıştırmalar şu şekilde yapılabilir:

 1. Suyla seyreltilmiş kırlangıçotunun alkol tentürü.
 2. Taze bitkilerden yapılmış bir kaynatma.
 3. Merhemler.
 4. Yağlar.

En güvenli seçenek bir kaynatmadır, gazlı beze batırılıp gece boyunca bırakılabilir. Merhem ve yağı 10-30 dakika bekletmek yeterlidir, alkol tentürü de cildi oldukça agresif bir şekilde etkileyebilir, bu nedenle maruz kalma süresini aşmayın ve konsantrasyonu 1: 1 oranında seyreltin. Alkollü tentür buzdolabında bir yıl veya daha uzun süre saklanabilir, böylece her zaman kullanıma hazır bir ürününüz olur. Bileşimindeki alkol, dezenfekte edici, bakterisidal etkiye sahiptir, cildi dezenfekte eder, ancak kuruluğa ve alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Farmasötik kırlangıçotu uygulaması

Siğilleri kendiniz gidermek için bir çare hazırlamak istemiyorsanız, hazır farmasötik müstahzarlar kullanın. Hepsinin benzer bir etkisi ve maliyeti var. Seçemiyorsanız bir doktora danışın.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

Celandine suyu doğal, etkili, ancak oldukça agresif bir ajandır, bu nedenle tedaviye başlamadan önce bireysel tolerans için bir test yapılması önerilir. Cilt kırmızı, şiş, kaşıntılıysa kırlangıçotu kullanmamak daha iyidir. Bitki çocukluk döneminde dikkatli kullanılmalıdır.

Cildi yakın bölgelerde tedavi etmemelisiniz - burada çok hassastır, siğil yok olur, ancak neredeyse% 100 yanık alırsınız. Her yakıdan önce tedavi bölgesinin yakınındaki sağlıklı cildi kremle yağladığınızdan emin olun. Prosedürün etkinliğini artırmak için, etkilenen bölge bir tuz ve soda çözeltisi ile muamele edilir. Kırlangıçotu şişelerini çocukların erişemeyeceği bir yerde saklayın, çünkü bu ürün zehirlidir ve yutulması halinde ölümcül olabilir. Konsantre müstahzarlar, seyreltilmemiş meyve suyu, iksir cilt yanıklarına neden olmamak için çok dikkatli kullanılır.

Celandine uzun süredir tıbbi amaçlarla kullanılmaktadır ve yüksek toksisitesine rağmen oldukça etkilidir. Kolayca bulabilir veya satın alabilirsiniz. Topikal olarak uygulandığında, bitki yalnızca dağlama etkisine sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda analjezik, anti-enflamatuar, bakteri yok edici etkiye de sahiptir. Bacaklarda ve kollarda siğilleri tedavi ederken çok nadiren ağrılı hisler oluşur, ancak hassas bölgelere yanığa neden olmamak için dikkatli olunmalıdır. Geleneksel şifacılar, kırlangıçotunun oldukça etkili bir halk ilacı olduğu konusunda haklıdır, ancak güvenli olarak adlandırılması zordur. Öyleyse tedavi olun, ancak unutmayın - zehirlerin kullanımı yetkin bir yaklaşım gerektirir.

Bitkinin özsuyunun aktif çiçeklenme sırasında toplanması gerektiğini hatırlatırız - bu süre zarfında maksimum verime sahiptir. Ürünün çok fazla kullanılması ciddi yanıklara ve yara izlerine neden olabilir. Tedavinin etkinliğini artırmak için genel bağışıklığı güçlendirmek için önlemler önerilir.