Halk ilaçları ile papillomlardan nasıl kurtulur: tarifler ve ipuçları

vücuttaki papillomlar için halk ilaçları

Papillomların halk ilaçları ile tedavisi, istenmeyen büyümelerden kurtulmanın yöntemlerinden biridir. Tabletlerin vücut üzerinde toksik etkisi vardır. Bireysel ilaç intoleransı olan kişiler alternatif tedavi yöntemini tercih eder.

Halk ilaçları kullanmanın avantajları ve dezavantajları

Tedavi taktiklerinin seçimi her kişinin tercihine bağlıdır. Seçilen yöntemin bir doktor tarafından onaylanması daha iyidir. Evde tedavi, geleneksel tedavilerden daha düşük olabilir. Etkili yöntemler olmasına rağmen, siğiller için şüpheli araziler vardır.

Doğal maddelerinden uygun şekilde hazırlanmış tentür veya merhem olumlu bir sonuç elde edilmesine yardımcı olacaktır.

Siğilleri evde yok etmenin faydaları arasında şunlar yer alır:

 • kullanılabilirliği;
 • papilloma giderimi için çok çeşitli teknikler;
 • az sayıda yan etki ve kontrendikasyon;
 • vücut üzerinde karmaşık bir şekilde hareket etmek, sorunu ortadan kaldırmak, bağışıklık sistemini güçlendirmek anlamına gelir;
 • tarifleri güvenilirdir, yüzyıllar boyunca geliştirilmiştir ve nesiller boyu kullanılmaktadır.

Papillomayı halk ilaçları ile ortadan kaldırmanın dezavantajları vardır:

 • otlar ve malzemeler her zaman birbirleriyle uyumlu değildir;
 • aşırı duyarlılığı olan kişilerde alerjiye neden olur;
 • üretim sırasında uygun olmayan dozajın olumsuz etkileri olabilir;
 • tedavi süresi;
 • etkisi bilimsel olarak kanıtlanmamıştır;
 • şifalı bitkiler zehirlidir ve hayati organların işleyişini bozabilir.

Papillomları ciltten çıkarmak yeterli değildir.

Vücudu kapsamlı bir şekilde etkilemek, HPV'yi baskılamak, alternatif tedavi yöntemleri, geleneksel tıp tarifleri kullanarak gereklidir.

Halk ilaçlarının kullanımına ilişkin kurallar

İyileştirici iksir uygun şekilde yapıldığında vücuttaki papillomlar için halk ilaçları sonuç verir.

Bir tentürün kullanılması siğili yok etmeyebilir, tedavi haftalarca veya aylar sürebilir, bağışıklığı destekleyen farmasötik ilaçlar yazacak bir doktora danışmanız gerekecektir.

Yalnızca kanıtlanmış tarifleri kullanın.

Sağlık için tehlikeli olan siğillerin düzeltilmesini veya geçirilmesini öneren birçok sözde şifacı vardır. Bazen iyileştirici maddenin bileşimi, yanık bırakabilen veya bir dizi hastalığa neden olabilecek agresif bileşenler içerir.

Taze ürünler, halk maddeleri kullanın. Aloe, huş mantarı, patates ve uzun süre buzdolabında bekletilirse faydalı özelliklerini kaybederler. Bir merhem veya tentür hazırladıktan sonra hemen kullanmaya çalışın.

HPV ile karşı karşıyaysanız, papillomu vücuttan çıkarmanın hastalığı iyileştirmeyeceğini unutmayın.

Bitki, çay, tentür, harici bir semptomu ortadan kaldırmak için etkili bir yöntemdir. Virüs vücuttan atılmazsa, büyümeler daha fazla sayıda tekrar ortaya çıkacaktır.

Kendi kendine ilaç tedavisine kapılmayın. 2 ay içinde papillomadan kurtulmak için halk ilaçları sonuç vermediyse, doktorunuza başvurun.

Bitkisel tedavinin yan etkileri fark edilirse bir uzman olmadan yapmayın:

 • döküntü;
 • tedavi bölgelerinde papillomlarda ve deride kızarıklık;
 • baş dönmesi ve ateş.

Halk ilaçları ile papillomları yok etme yöntemleri

halk ilaçları ile papillomları giderme yöntemleri

Halk tedavisi yöntemi, olumsuz sonuçlara yol açabilecek ciddi bir prosedürdür - cilt yanıkları, kızarıklık, şişkinlik. Bir köstebek veya papilloma yanlış tedavi edilirse, kanserin ana nedeni olan yeniden doğar.

Halk ilaçları ile papillomadan kurtulmaya karar verdikten sonra, olası sonuçları düşünün.

Gücünüzden emin değilseniz, asılı nevüsleri, siğilleri ve benleri çıkarmak için radyo dalgası, lazer, ultrason veya elektrik yöntemi için hastaneye gidin.

Otlar ve bitkiler

Agav, nergis, karahindiba ve kırlangıçotunun bitkisel kaynaşmaları vücuttaki papillomları yok etmek ve papilloma virüsü baskılamak için kullanılır. Otlar demlenir ve birikimin lokalizasyonu ile işlenir. İnfüzyon günde iki kez ağızdan alınır. İç alım, enfeksiyonla etkili bir şekilde savaşır, iç parazitleri giderir.

Papillomatoz, genital bölgede kendini gösterirse, erkeklerde uterus, idrar yolu, etkilenen bölgeleri ajanla silin.

Anüste siğiller varsa, sıvı içeren çubuklar rektuma yerleştirilir.

HPV cilt, taze kırlangıçotu suyu ile işlenir. Madde formasyona sürülür ve 5 dakika bekletilir. Meyve suyu hızla emilir, papilloma büyümeyi durdurur ve çöker.

Bitki zehirlidir ve genital organların mukoza zarlarına, anüse uygulanmamalı, gargara yapılmamalı ve göz çevresini tedavi etmemelidir.

Bir diş sarımsak, krema, bal veya domuz yağı ile karıştırılarak bir yulaf ezmesine doğranır. Alet, büyüme yok olana kadar sorunlu bölgelere uygulanan bir merhem olarak kullanılır.

Patates, hassas bölgelerdeki papillomalara karşı iyileştirici özelliklere sahiptir. Deri ile uzun süreli temas halinde, içerik, oluşumu bozan solanin salgılar. Koltuk altı, boyun, sırt, göz kapağı ve yüze bulaşmışsa bir madde ile tedavi edilebilir. Patatesler bir ay içinde sonuç verecek, büyüme yerinde iz kalmayacak.

Ayurveda yöntemi, geceleri ciltteki neoplazmalara uygulanan aloe vera uygulamalarının faydalarından bahseder.

Meyve suyu saf haliyle dahili olarak alınır, bu işlemin etkisini artıracaktır.

Karahindiba kökünü suyla dökün ve 20 dakika kaynatın. Bitkiyi öğütün, tuz, iyot ve alkol ekleyin. Ortaya çıkan ilaç kompres şeklinde günde iki kez siğillere uygulanır. Terapi süreci bir haftadır. İyileştirme etkisi hemen fark edilir.

Katran sabunu

Katran antiseptik, antiviral etkiye sahiptir ve papillomaya karşı etkilidir. Kullanmanın iki yolu vardır:

 • katran sabunu rendeleyin ve sıcak su dökün. Sabun eridiğinde tülbentten süzülür ve elde edilen bulamaç etkilenen bölgeye bir hafta boyunca gece kompres olarak uygulanır;
 • Birikmeyi sabunla tedavi edin ve üç saat tamamen kurumaya bırakın. Ürünün kalıntıları yıkanır, prosedür bir ay boyunca 5 saat sonra tekrarlanır.

Huş katranı ayrı ayrı kullanılır, saf haliyle günde iki kez oluşuma pipet ile uygulanır. Etki, bir haftalık kullanımdan sonra farkedilir.

papillomlar için halk ilaçları için tarifler

Katran bazlı bir merhem, evde saç bölgesindeki papillomların giderilmesine yardımcı olur. Ana bileşen, buzdolabında dondurulmuş domuz yağı ile karıştırılır. Elde edilen krem ​​kafa derisine sürülür ve daha iyi emilim için üstüne plastik bir torba konur.

Calendula tentürü

Calendula bazlı preparatlar, anti-inflamatuar, antiseptik etkiye sahiptir. Papillomatoz durumunda bitki iç ve dış alım için kullanılır.

Kadınlarda larinks, dil ve serviks papillomlardan etkilenirse, calendula çiçeklerinin tentürünün etkisi vardır. İlk iki durumda, ikinci olarak boğazı yıkayın. Dahili olarak kullanıldığında, çiçek tentürü, genitoüriner sistemin iltihaplı hastalıklarını ortadan kaldırarak mesane üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Ürünü hazırlamak için çiçekleri suda demlemeniz gerekir.

Meme bezinin intraduktal papilloması görülürse, alkol tentürü yardımcı olacaktır.

Çiçekler, bir hafta boyunca karanlık bir yerde ısrar edilerek votka veya alkol ile dökülür. Sabah aç karnına üç çay kaşığı alın.

Diğerleri

Hint yağı, papillomları ortadan kaldırmak için etkili bir yöntemdir. Ürünü iki hafta eğitim alanına sürmek gerekir. Madde etkilidir, bağırsakları ve mideyi kaynatma olarak etkilemez, birikmeyi içeriden tahrip eder, tedavi edilen bölgede yeni izlerin oluşmasını engeller.

Halk tarifleri papilloma virüsünün sonuçlarını ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır:

 • Yumurta kabukları fırında ısıtılır ve toz haline getirilir. Formasyona bir hafta boyunca uygulayın, üstüne bir sıva ile yapıştırın;
 • Kalanchoe suyu, yakın organlarda siğillere karşı savaşır;
 • cildin etkilenen bölgelerine iyot uygulayın, bağışıklığı artıran tentürler alın;
 • propolis ile karıştırılmış sirke ile hastalıkla savaşır. Merhem iki hafta yatmadan önce cilde sürülür;
 • 'e hidrojen peroksit ile karıştırılmış rendelenmiş çamaşır sabunu yardımcı olacaktır. Kompres cilt oluşumuna iki günde bir uygulanır;
 • bir bıçak kullanarak ekmeği küçük küpler halinde kesin ve üzerini su ile örtün. Ekmek üç gün fermente edilir. Bir aspirin tableti eklenir. Ekmek sudan sıkılarak HPV'nin kışkırttığı oluşumlara gece boyunca uygulanır.

Belirli bir reçetenin vücut üzerindeki etkisini belirlemek zordur; papilloma tedavisi için yalnızca uzman bir doktor bir yöntem seçebilir. Duygularınıza ve cilt reaksiyonlarınıza dayanarak, alternatif tedavi seçeneklerinden hangisinin cilt büyümesini ve HPV'yi rahatlatacağı sonucuna varabiliriz.

Halk ilaçları kullanmak ne zaman yasaktır

Doğal ilaçlardan ve ilaçlardan yararlanmak her zaman mümkün olmamaktadır. Hamilelik ve emzirme dönemindeki kadınlarda, aşırı duyarlılığı olanlarda, böbrek ve mide hastalıklarında geçerlidir.

Bitki bazlı ürünler güvenlidir, ancak mide ve bağırsak duvarlarını tahriş ederek zayıflamış vücudu olumsuz yönde etkileyen alerjik reaksiyonlara neden olan maddeler içerirler.

Tarifi kullanmadan önce, malzemelere karşı toleransınız olmadığından emin olun. Güvenlik önlemlerini göz ardı ederek, hastane ortamında kendi kendine ilaç tedavisinin sonuçlarını ortadan kaldırmanız gerekecektir.

Seçilen tedavi yöntemi ne olursa olsun, papilloma virüs enfeksiyonunun göz ardı edilemeyeceği unutulmamalıdır. İleri vakalarda kansere neden olabilir. Papillomların görünümü önlenebilir, cinsel organların bağışıklığını ve hijyenini izlemek, cinsel partnerleri dikkatlice seçmek gerekir. HPV hastalığı, partnerine bildir, her ikisi için de tedavi gereklidir. Aksi takdirde, yeniden enfeksiyon olasılığı yüksektir.