Siğiller: çeşitleri, nedenleri ve tedavisi

Siğil vücudun yaşam boyunca karşılaşılan hemen hemen her kişi. Arızası, bağışıklık ya da yeni bir virüs ortaya vücutta kışkırtmak, bu iyi huylu deri oluşumları. Son zamanlarda bilim haline gelmiştir tahsis bazı türleri, siğil, risk grupları, onlar neden doğal virüsler. Bu nedenle, dikkatli araştırmak ve şüphe durumunda başvurulmalıdır dermatolog.

Seçenekleri geniş bir yelpazede tedavi, siğil, hangi-ebilmek yapmak evde ve aparatı, salon, kolayca tedavi hemen hemen her kanser türü.

siğiller

Bu nedir

Siğiller olarak adlandırılan küçük eğitim ciltte, genellikle neden insan papilloma virüsü (HPV). Bu oluşumlar iyi huylu, ama tedavi gerektirir. Eğer tedavi edilmezse siğiller, onlar zamanla alabilir, tüm büyük noktalar vücut yüzeyinde. Gerektiğini ayırt etmek güvenli siğiller diğer oluşumlar, örneğin melanom bir cilt kanseri. Siğiller ayırt etmek gerekir peeves ve mol. Orada bir kaç çeşit siğil var dış arasındaki farklar oluşturmaktadır.

Ne görünür siğiller

Siğiller bir virüs neden olur, kolayca satın almak için öğeler arasında, genel kullanım, kamusal veya yalınayak. Bu yerler arasında, yüzme havuzu, sosyal banyo. Çeşitli verilere göre, anadili için, bu virüs için yarım ve daha fazla, nüfusun yüzde. Özellikle kolay siğiller görünür herhangi bir hasar durumunda cilt. Aşırı terleme, cilt, el ve ayak satın almak olasıdır enfeksiyon halka açık bir yerde daha fazla olur.

Normal bir el sıkışma da bir olasılık satın virüs. Değil, almaya değer bir kullanımı, bir başkasının kişisel bakım ürünleri ve kişisel şeyler. Ayrıca virüs cinsel yolla bulaşır ve yoluyla, steril olmayan araçlar, örneğin, aparatı salonda.

Neden olan virüs eğitim siğil olabilir insan vücudunda uzun süre, altı aya kadar, neden büyümeleri. O kuluçka dönemi bir durumda bekleyen ve uygun koşullar. Zayıflaması, bağışıklık virüs aktif ve görünür siğiller.

Farkları diğer varlıkların

Aksine siğiller, benler yumuşacık ve genellikle koyu ya da siyah renk. Siğiller aynı sert ışık tonları ve dışarıdan bakmak gibi bir akıbet.

genç siğiller

Mısır bu ölü deri hücreleri, bu nedenle, sonra pul pul dökülme görülebilir taze hassas cilt. Görünüm o sağlıklı olacaktır. Eğer siğil, o hasta basıldığında, ve bu durumda dökülme altında olacak deri tabakası olduğu açıkça görülebilir izleri kanama.

Melanom en tehlikeli bir dizi cilt hastalığı. Onun ayırt edilebilir renk ve form. Heterojen kırmızı ve siyah tonları, büyüme ve tırtıklı kenarları hareketlenme, melanom. Varsa böyle ya da benzer bir tür eğitim derhal bir dermatolog danışabilirsiniz.

Tür siğil

Orada birkaç temel türleri siğil olabilir korkusuzca silme var güzellik uzmanı ve dermatolog. Onlar taşımıyor tehlike dışında rahatsızlık kozmetik bir kusur.

Türlü gibi siğil:

 • adi (basit);
 • gençlik (düz);
 • plantar (ladonna);
 • ipliksi (acrochordus);
 • kondiloma (kondiloma);
 • senil.

Adi siğiller

Genellikle yüzeylerde el ve ayak parmaklarında arka taraftan. Genellikle boyutu 1 ila 10 mm, kendiliğinden kaybolabilir veya daha sonra yapılan bir tedavi. Bu tür siğiller gibi görünebilir tek veya birden fazla eğitim, cilt. Rengi genellikle sarımsı-gri, yüzeyi pürüzlü ve kalın. Bir siğil çıktı daha sonra artırmak için kendinizi daha bir kaç ekip geniş plaklar. Onlar neden ağrı yürürken, bir yüzeyinde dur.

Genç siğiller

En sık ortaya çıkan çocuklar ve gençler. Onlar biraz üzerinde bir kule cilt yüzeyi, düzgün bir yüzey ve düzensiz bir şekil. Genellikle yakın kesikler, çizikler ve sıyrıklar. Var boyutu yaklaşık 1-5 mm.

Plantar veya ladonna siğiller

En acı müdahale yürürken, ve sık sık benzer, normal mısır. Onlar vardır ve düz ve çıkıntılı cilt yüzeyi üzerinde. Chipita — aynen dediği bu.

Acrochordus, ya da ipliksi siğiller

Bu eğitim, büyük ve uzun bir şekil. Onlar lokalize, en sık yüz, boyun ve koltuk altı. Sildiğinizde, bunlar genellikle büyür, tekrar ve hemen hemen hiç kaybolur. İpliksi siğiller genellikle büyümek, genişlik, artan hacmi ve genişliği.

siğiller ellerde

Genital siğil (kondilom)

Kabul venericheskie üzerinden. Seviyorum bulunması girişinde, vajina ve anüs, genital, dudak ve penis, ağız. Onlar bakmak gibi yuvarlak pembe bir eğitim büyür ve zamanla işgal büyük bir yüzey. Bu müdahale sırasında, cinsel ilişki ve dışkılama, neden ağrı. Ayrıca onlar ortaya çıkmasına katkıda bulunabilir, diğer bulaşıcı hastalıklar. Enfeksiyon oluşur cinsel temas, özellikle varsa, yaralanma ve travma cilt.

Senil siğiller

Ortaya genellikle yakın yaşlı bir yaş. Onlar düzgün, yuvarlak, açıkça şekillendirilmiş kenarlı. Genellikle ilk var açık pembe ya da ten rengi, zamanla olma, koyu kahverengi. Olan göğüs, boyun, eller. Boyutu yaklaşık 2 milimetre ile birkaç santimetre.

Diğer türlü siğil

Diğer bazı türler siğil bugüne kadar ayrılır, ayrı bir liste halinde onlar yetenekli yeniden doğmuş kötü huylu bir eğitim. İçerir papillom, mesane, rahim ağzı, gırtlak ve diğer bazı. Tedavi onları ele alınmalı ve derhal, ve bunu gerçekleştirmek için yetkili bir uzman.

Siğiller kurtulmak için nasıl

Siğiller bir tutku var, bu artan boyutlarda ve miktarda, getirmek sadece kozmetik bir problem değil, ama aynı zamanda rahatsızlık ve hatta ağrı. Bu nedenle, istendiğinde ilk siğiller değer dikkat, onu erken üreme.

Modern tıp geniş seçenekleri şemaları atılımı siğil. Ayrıca sık sık hastaların geleneksel yöntemlere esas olan hale şifalı bitkiler.

Tıbbi araçlar

Geniş seçenek ilaç yardımcı olur çabucak ve kolayca kurtulmak büyümeleri deri araçlarını kullanarak yerel eylem. Araçları farklı farklı türleri siğil:

 • plantar siğiller bir araç olan salisilik asit;
 • düz siğiller – para amonyum cıva ve trikloroasetik asit;
 • kondilom araçları ile bir podophyllotoxin.

İlk ana grup, fon, anti siğiller dayalı etkin peeling eylem ölü hücreleri (bozulmuş).

Araçlara dayalı eylem otlar, örneğin, kırlangıçotu. O yıllar halk hekimliğinde kullanılan bir araç olarak, yok deri iltihabı.

İkinci grup araçlar dayanmaktadır etkisi yerel nekrotizan bir eylem, yani, hasarlı hücreleri yok etmek. Bu araç, uygulanan yer, deri, bir, benimsemiş siğil sonucunda yok hastalıklı doku ile birlikte içinde yaşayan bir virüs.

Tabanlı araçlar nekrotizan ve aktif peeling eylemler uygulanmalıdır kesinlikle etkilenen deri bölgelerinde. Sağlıklı bölümleri bozulmuş olabilir rastgele uygulanan para.

Krem etkin madde interferon, bir vücudun mücadele yardımcı olur virüs. Onu kullanmanız gerekir, uzun süre, bir ay kadar.

siğiller önünde

Siğil kaldırma

Modern tedavi yöntemleri de şart imha siğiller ile en son gelişmeler. Bilmeli, sık sık birlikte dış operasyonel edin büyümeleri düzenlenen ilaçlar-immunomodulators, yardımcı zayıflatmak ve yenmek için virüs içeriden.

 • Kriyoterapi – hızlı dondurma – sağlar çökertmeye siğiller hızlı ve sorunsuz. Streç deri işleyen ve önümüzdeki hafta siğil ölür. Onun etkisi sıvı azot. Bu yöntem, bir avantaj olarak temassız maruz kalma (hayır olasılık sonraki bulaşıcı komplikasyonlar ve iltihapları), ama sorun derin işleme. Hata hesaplama derinlik pozlama karşılaşabilirsiniz yara izi, cilt. Veya, tam tersi, yetersiz derinlik etkisi, ve bu durumda siğil yok yok olacak kesin ve olası nüks.
 • Lazer kaldırma yardımcı olacaktır kolay kurtulmak papillomas ziyaret ettiğinizde kozmetoloji salon. Lazer bakterisidal ne koruyacak olası enfeksiyonları. Sonra lazer işleme komşu doku kalır, sağlıklı ve sağlam olarak lazer ışını, yüksek doğruluk. Artıları lazer yöntemi de, o, ağrısız ve tedavi sonrası hiçbir yara izi kalır. Kaldırma işlemi sırasında siğil oluşmaz ve kanama olmuyor sepsis daha sonra.
 • Komut istemi kaldırma yapılan ameliyatla. Bu yöntemde, genellikle kaldırılır büyük ve kapsamlı eğitim. Dezavantajı, bu yöntemin bir kalıntı izleri ve yara izleri, fırsat kanama ve enfeksiyon enfeksiyon durumunda, araçları yeterince steril işlenmiş. Ayrıca kaydedilir bağıl isabet olasılığı hpv kan.
 • Elektrokoter – başka bir seçenek çevrimiçi siğil kaldırma. Bu yöntem siğil uygun, metal menteşe, üzerinden atlanır, akım ve siğil kaldırılır. Yöntem iyi yüzey siğiller ile sığ kökleri.
 • Radyocerrahi alternatif bir yol siğil kaldırma. Bu yöntemde yapılır lokal anestezi ve özel Radiopribor dalgaları üretir, yok neoplazma. Artı yöntemi beskonechnosti ve güvenlik, ama o sadece uygun siğiller için küçük boyutlarda.

Nasıl çıkarmak siğil evde

Sık sık karar çıktı siğil evde. Bilmeli yapmaya değer değil bu, eğer siğil yer alan açık yüzey cilt – yüz, ayak. Evde siğil yenmek mümkün, ama şansı var artık, yara izi veya cilt yanığı oluşturur ve ek bir kozmetik sorunu. Ayrıca, bir zamanlar sonra bir eksik yok, tek bir siğil, virüs devreye girer, ve ortaya birkaç yeni siğil.

siğiller

En popüler araçları ev atılımı siğil vardır: kırlangıçotu, sarımsak, aloe vera suyu, sitrik ve asetik asit. Yemek tarifleri çok çeşitlidir, değer seç, geleneksel ve etkili yollar.

 • Silme siğiller her gün aloe suyu, kırlangıçotu, lahana, limon ve süt karahindiba – günde birkaç kez tam ortadan kaybolması kadar.
 • Uygulama siğil üzerinde bir damla asetik asit her gün. Ayrıca, opsiyon uygulama karışıma un ve asetik asit, sonra karşılaştırılabilir, kapalı olmalıdır yapışkan bant veya bandajın 12 saat.
 • Tedavisi sarımsak – temiz suyu, veya meyve suyu ile karıştırılarak un. Ayrıca kullanımı besleme, yarım sarımsak dilimleri. Sarımsak gösterecektir etkisi, en erken 10 gün sonra, ama olumlu bir faktör olacak hiçbir yara izi tedavi sonra.
 • Tedavi, iyot, yağlama siğil tekrar tekrar tam onun karşılaştırılabilir ve ortadan kalkması.

Artılarını ve eksilerini tedavi seçenekleri

Enlem, olası tedavi seçenekleri siğil seçmenize olanak sağlar en güvenli, rahat ve basit yolu. En kolay evde siğiller çıktı ilk aşamada, ne zaman onlar büyüdü ve işgal geniş alanlarda cilt. Aksi takdirde, bir değer, bir dermatolog danışabilirsiniz veya kozmetik alanında fit olmak ile başa çıkmak için zor bir durumdur.

Optimum tedavi yöntemleri tanımak o ayı değil tehlike virüs yaymak ya da yeni ortaya çıkan enfeksiyonlar (temassız). Bunların arasında lazer terapi, kriyoterapi ve diğer bazı.

Yolu olmayan yaratacak izleri alanlar kaldırma papillomas, ayrıca öncelik verilecektir. Değer vermek eski, «antika» yolu kullanılarak asetik ve diğer asitler demek istediğim, onların doku zarar verebilir, sağlıklı, komşu hücreleri cilt izleri bırakın. De denemeye değer bir kesim siğiller el ev. Bu enfeksiyonun yayılmasına yol açabilir ve ortaya yeni bir sorun, mutlaka terk ciltte yara izi bir ömür boyu.

Bir şifa siğil evde daha iyi bir seçim olacak ilaçlar üretmek değil, zararlı yıkıcı etki eder. Bunlar arasında ilaçlar, interferon, meyve suları, bitki, otlar ve diğer.

senil siğiller

Bulaşıcı mıdır, siğil

Siğiller-ebilmek var olmak bulaşıcı. Onlar neden insan papilloma virüsü olabilir bir transfer gibi ev ve cinsel yolla bulaşan. Dikkat edilmelidir temel kişisel hijyen değil, ortak öğeleri ya da kişisel eşyaları başka bir insan.

Siğiller neoplazmlar kaynaklanan virüsler. Bu virüs bulaşmış oldukça nüfusun büyük bir yüzdesi. Ama her zaman değil, virüs geliştirme neden olur, siğil. Durum bağışıklık büyük bir rol oynar ortaya çıktığında, hastalık ve nüks. Güçlendirme genel bağışıklık teşvik korunmak için ortaya oluşumları, cilt.

Büyük miktarda araçları yok etmek için siğil, seçmenize yardımcı olacaktır: en iyi çözümü ve hızlı bir şekilde başa çıkmak ve bu kozmetik bir kusur.