Papillomların tedavisi için merhem kullanmanın etkinliği: popüler ilaçların gözden geçirilmesi

Papilloma merhem, büyümeleri gidermek için etkili ve güvenli bir çözümdür. Doktorlar tarafından muayeneden sonra reçete edilir ve lokal antiviral etkiye sahiptir. Talimatları takip ederseniz, hızlı bir şekilde olumlu bir sonuç elde edebilirsiniz.

papilloma merhem

Merhem kullanmanın etkinliği

Siğillerin kendi kendine kaybolacağını ummaya değmez, tedavi gerektiren papilloma virüsünden kaynaklanırlar. Bilim adamları hastalık için tek bir tedavi icat etmediler, ancak hastalığın yayılmasını durdurmak için antiviral etkileri olan bir dizi etkili ilaç sunuyorlar.

Kremlerin ve jellerin etkisi, birikmeyi yok etmeyi ve bağışıklık kuvvetlerini artırmayı amaçlar. Sağlıklı bir vücut hastalığa daha iyi dayanabilir, enfekte olduğunda hücrelerin kontrolsüz bir şekilde bölünmesine izin vermez, cildin estetik görünümünü bozan semptomlar olmadan hastalık gider.

Siğilleri ve papillomları gidermek için merhem, diğer yöntemlerden farklı olarak, bir büyümeyi tedavi etmenin popüler bir yöntemidir, cildi tahriş etmez, yara izlerine neden olmaz. Ürün vücuda, yüze, mukoza zarlarına, göz ve ağız çevresine, dil üzerine, göğüs bölgesine, kasıklara uygulanır. Eczanelerde, bileşen listesinde, etki prensibinde farklılık gösteren farklı tipte merhemler ve jeller sunulur, ancak hemen hemen hepsi su, aktif madde ve doğal yağdan oluşur. Preparatlar, bebeklerin tedavisi için bile uygun olduğu kanıtlanmış hipoalerjenik bileşenler içerir.

Topikal HPV ilaç formları

İnsan papilloma virüsü enfeksiyonunun tedavisinde, her birinin kendine has özellikleri ve kapsamı olan üç ilaç formu kullanılır. Papillomlar için krem, doktorun bilgisi olmadan bir analogla (jel veya merhem şeklinde) değiştirilmemelidir. Aktif maddenin formlardaki konsantrasyonu tamamen farklıdır, terapi ile aşırıya kaçabilir veya etkiyi beklemeyebilirsiniz. Papillomlara karşı mücadelede, bu tür harici ilaç formları yardımcı olur:

  • jel - yumuşak, su bazlı bir kıvam ile karakterize edilir, yağ içermez. Cilde hızla nüfuz eder, nadiren alerjik reaksiyonlar verir, koruyucu madde, alerjen içermez. Mukoza zarlarına, cildin hassas bölgelerine uygulama için kullanılır;
  • merhem - artan miktarda yağ içerir, konsantre aktif maddenin derin bir penetrasyon şekli ile karakterize edilir. Sert, kuru cilt bölgelerinde kullanılması önerilir. Sızma varlığında ağlayan yaralar için kullanmayın;
  • krem - %80 yağ ve %20 su oranında su ve bitkisel yağlar içerir. Çok bileşenli kremler, sorunu karmaşık bir şekilde etkiler. Merhemden daha hızlı emilir, giysilerde iz bırakmaz. Hassas, pürüzlü cilde uygulayın.

Farmakolojik formlar arasındaki fark, depolama süresinde yatmaktadır. Açıldıktan sonra merhemin etkisi 6 ay sürer. Kremlerin kullanım süresi 3 aydır ve papillomlardan gelen jel 1 ayda bozulur.

Papillomlar için merhemler ve kremler

Papillomların koterizasyonu her zaman beklenen sonucu vermez. Lazer, kriyodestrit bir neoplazmı etkileyebilir ve bir kişi papillomatozdan muzdaripse, siğillerin tamamen kaybolmasını sağlamak zordur. Etkilenen bölge krem veya jel ile tedavi edilebilir, ancak vücudun bireysel özelliklerini dikkate alarak bir dermatolog seçmelidir.

Papillomları çinko, hint yağı ve kırlangıçotu içeren ilaçlarla çıkarabilirsiniz.

Etkili bir ilaç seçen doktor, papillomun oluşum yerini ve türünü, büyüme bölgesinde iltihaplanma varlığını, ek belirtileri dikkate alır: kaşıntı, yanma, kanama, ağrı.

İnternette, sülfürik ve çinko çözeltisi içeren bir macunun terapide yardım sağladığına dair bir görüş var. Sahte tıp uzmanlarının görüşlerini dinlemeyin. Agresif bileşenlerin cilde uygulanması hasarına neden olur ve yanık bölgesinde oluşan yara, çıkarılması papillomdan çok daha zor olan bir yara izi bırakacaktır.

Ev yapımı merhem nasıl yapılır

Papillomlar için antiviral merhemler evde hazırlanabilir. Propolis bazlı bir ürün kendini kanıtlamıştır. 300 gr propolis ve 50 gr domuz yağı karıştırın. Madde, etkilenen bölgelere uygulanan buzdolabında ısrar edilir. Propolis neoplazmı aktif olarak etkiler ve yağ tahrişi önler. Sonuç gelmesi uzun sürmeyecek, birikim iki hafta sonra kurur.

Tabanın sarımsak olduğu siğiller ve papillomlar için popüler bir merhem tarifi popülerdir. Ürün sarımsaklı yulaf ezmesi, sirke, buğday unundan yapılmıştır. Karışım kalın çıkıyor, kompres olarak bile uygulanabilir. Sarımsak fazla siğilleri yakar, sirke içeri girerek virüsü yok eder ve buğday unu cildi yatıştırır ve yara iyileşmesini hızlandırır.

Yaban turpu, yulaf ezmesi tuz ve bal ile karıştırılmış bir antiviral ajandır. Tedavi 6 gün boyunca gerçekleştirilir, merhem günde iki kez uygulanır. Ana şey, samimi alanda bir halk ilacı kullanmamaktır, aksi takdirde yanma olasılığı vardır. Bu yerlerdeki cilt hassastır, büyümeye ek olarak iltihaplanma, ek semptomlar alma riskiniz vardır.

Topikal preparatların kullanımı için talimatlar

İster düz tipte bir papilloma, ister sivri tipte bir papilloma tedavi ediyor olun, ilaç seçerken dikkatli olmalısınız. Herhangi bir tedavinin ana koşulu bir doktor tarafından gözlemlenmektir; benzer bir sorunla tanıdığınız tarafından reçete edilen ilaçları kullanmayın. Her ilacın kullanım endikasyonları ve kontrendikasyonları vardır, bunları her zaman dikkatlice tekrar okuyun. Ürünü uyguladıktan sonra kızarıklık veya baş dönmesi yaşarsanız hemen dermatoloğunuza bildirin. Kullanım şeklini düzeltecek veya ilacı değiştirecektir.

Papillomu çıkardıktan sonra yarayı iyileştirmek zaman alır, daha sonra başka bir enfeksiyon almamak için antiviral ilaçlara ek olarak antiseptik kullanmayı unutmayın.

İlaçları kendiniz seçmeyin, her madde doktorla anlaşılmalıdır. Bazı bileşenler, farmakoloji becerisi olmadan birbirleriyle reaksiyona girer, alerjiye neden olma riskiyle karşı karşıya kalırsınız, bu da bir dermatoloğun çalışmasını zorlaştırır.

Kremi uygulamadan önce papillom topukta, dizde veya derinin kaba bir bölgesindeyse, ürünün daha iyi emilmesi için buharlanması tavsiye edilir. Hassas bölgelerde (boyun, penis başı, kadın genital bölgesi, koltuk altı ve göz kapakları) agresif madde uygulanmadan önce cilt besleyici bir kremle yağlanır.

Kullanılacak kontrendikasyonlar

Vücut üzerindeki olumlu etkiye ek olarak, papillom ilaçları tüketici ile acımasız bir şaka yapabilir. Bir kişi ilaca kontrendikasyon listesini görmezden gelirse veya son kullanma tarihinden sonra kullanırsa, yan etkiler, kabulün olumsuz bir sonucu ortaya çıkar. Aşırı dikkatle, diyabetes mellitus, böbrek yetmezliği, sedef hastalığı, otoimmün hastalıkları ve aşırı hassas cildi olan kişilere tedavi için yerel ajanlar uygulanmalıdır. Evde krem yaparken, ilacı oluşturan bileşenlere alerjiniz olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olun.

Sonucu elde etmek için talimatları izleyin, dozu kendiniz artırmayın, ürünleri birleştirmeyin. Unutmayın, HPV nedeniyle papillomlar ortaya çıkar, virüsü tedavi etmeniz ve bağışıklığı artırmanız gerekir. O zaman nüksler nadir olacaktır.