Siğiller halk ilaçları ile nasıl tedavi edilir?

Siğillerin halk ilaçları ile etkili tedavisi, bir dermatoloğun tavsiyelerine uyulması ve sadece bir doktor tarafından muayene edildikten sonra mümkündür. İnsan papilloma virüsünün (HPV) girdiği yere bağlı olarak kollarda, bacaklarda ve vücudun her yerinde iyi huylu cilt büyümeleri görülebilir.

Düz ve plantar kaba büyümelerin tedavisi, yapıları ve cildi etkileyen faktörler tarafından belirlenen farklı şekillerde gerçekleşir. İnsan vücudundaki en yaygın siğil türlerini ve etkili evde tedavi yöntemlerini analiz edelim.

siğil türleri

Toplamda 10'dan fazla cilt büyümesi türü vardır, bunlar iyi huylu olabilir veya kötü huylu hücrelerden kaynaklanabilir. Kötü huylu bir süreç olduğunda, oluşum sadece tümör büyümesinin sonucu olacak ve tedavisi etkisiz ve hatta zararlı olacaktır.

ciltte siğilden nasıl kurtulur

Bu nedenle, sağlığa zarar vermeyen, ancak bir kişiye ciddi rahatsızlık veren eller, yüz, mukoza ve bacaklarda yalnızca iyi huylu oluşumların tedavisini düşünmek mantıklıdır.

 1. Yüzdeki, ellerdeki, boyundaki siğiller düz büyümelerdir, halk ilaçları ile tedavileri, evde hazırlanan çözeltiler veya eczaneden satın alınan hazır ürünlerle koterizasyon ilkesine dayanır. Düz siğillerin bir özelliği, cildin hassas bölgelerindeki görünümleridir - boyun, yüz, eller. Bu nedenle, yalnızca büyüme kaybolduktan sonra ciltte iz bırakmayacak kanıtlanmış ve nazik yöntemlerle çıkarılmaları gerekir. Bunu yapmak için bitkisel yağlar ve meyve suları, doğal bitkilere dayalı ev yapımı tentürler ve ayrıca güvenli eczane merhemleri kullanabilirsiniz.
 2. göz kapağındaki siğil nasıl giderilir
 3. Kaba plantar siğiller, bacaklarda zamanla kalınlaşan ve çıkarılması daha zor olan büyümelerdir. Bunları çıkarmak için daha agresif ajanlar kullanılır - zehirli bitki suları, azot ve asit bazlı farmasötik müstahzarlar.
 4. Mukoza zarındaki kondilomlar - bu tür siğiller viral bir etiyolojiye sahiptir, bu nedenle halk ilaçları ile tedavi sadece ana tedaviye ek olarak hareket edebilir.

Tavsiye!Eğitim türünü kendiniz belirleyebilirsiniz, ancak güvenlik uğruna bir dermatoloğu ziyaret etmek daha iyidir. Bu, yalnızca doğru kendi kendine teşhisten emin olmanızı değil, aynı zamanda hangi halk tariflerinin en etkili olacağını bulmanızı da sağlayacaktır.

Düz siğiller için popüler tarifler

Ellerdeki düz büyümelerden kurtulmak, sarımsak suyu, magnezya, patates, ekmek kulağı ve eylemi dağlamak, kurutmak ve siğil büyümesini durdurmak olan diğer birçok doğal bitki gibi ürünlere yardımcı olacaktır.

koldaki siğil için sarımsak tedavisi
 • sarımsak suyu- ellerde cilt büyümelerinin etkili alternatif tedavisi. Bunu yapmak için, bir diş sarımsak almanız ve önceden tedavi edilen cilt bölgesine sürmeniz gerekir. Siğili bir hidrojen peroksit veya alkol solüsyonuyla tedavi edebilir ve cilt kuruduğunda sarımsakla ovalayabilirsiniz.
 • tahıl kulak- Bu yöntemin tıbbi bir gerekçesi yoktur, ancak yaygın olarak kullanılmaktadır. Bir siğili pipetle delip sonra bu pipeti geri koyarsanız, büyümesine bakarak siğilin kendiliğinden düşüp düşmeyeceğini belirleyebilirsiniz. Kulak birkaç gün içinde çürümeye başladığında, siğilin kısa sürede yok olacağı anlamına gelir. Ama yine de, daha makul alternatif tedavi yöntemlerine dönelim.
 • Yeşil Elma- iki parçaya bölün ve siğilleri bu loblarla ovalayın. Bunu her gün tekrarlayabilirsiniz, malik asit eğitimin büyümesini olumsuz etkiler ve durdurur.
 • siğil tedavisi için buz küpleri
 • Buz giderme- Bu yöntem siğilin buzla dondurulmasına dayanır. Peçeteye sarılmış bir parça buz yapıştırmanız, şiddetli ağrı fark edene kadar siğilin yerinde tutmanız gerekir. Böyle bir prosedürün düzenli olarak tekrarlanması (günde birkaç kez) oluşumun ölümüne yol açacak ve ellerde veya yüzdeki siğil kaybolacaktır.

Tavsiye!Evde tedavi sırasında, hiçbir durumda steril olmayan iğnelerle yırtılmamalı veya delinmemeli, büyümenin bütünlüğünü izlemeniz gerekir. Enfeksiyon meydana gelebilir ve o zaman evde değil, sabit koşullarda ve aynı anda birkaç doktorun gözetiminde tedavi edilmeniz gerekecektir.

Sertleşmiş siğilleri yok etmek için tarifler

ÜİYOK'lerin içeri girmesinin en kolay yolu ayak yaralanmalarıdır. Bu, çıplak ayakla yürürken, vücudun diğer insanlarla veya yüzeylerle doğrudan temasının muhtemel olduğu halka açık yerlerde - plajlar, yüzme havuzları, banyolar - olur.

Virüs hasarlı ayağa girdiğinde yani açık yaralarla temas ettiğinde arkasında aynı yerde siğil şeklinde iz bırakır. İlk başta, bir mısır gibi küçüktür, ancak ayakkabılarla sürekli sürtünme, kabalaşmasına neden olur ve bu siğillere plantar siğiller denir. Nasır gibi görünürler ve bu nedenle genellikle yanlış yollarla elimine edilirler. Halk ilaçları ile tabandaki kaba büyümeyi nasıl ortadan kaldıracağınızı düşünün.

Kaba plantar büyümeleri çıkarmanın aşamaları:

 1. Öncelikle yüzeydeki ölü kabuktan mümkün olduğunca kurtulmanız gerekir. Hızlı keratolizi tetikleyecek katalitik maddelerin yardımıyla büyümeyi tamamen pul pul dökebilirsiniz. Bu maddeler salisilik ve diğer asitleri içerir.
 2. İkinci aşamada, doğrudan siğilin gövdesi üzerinde hareket etmeniz gerekir. Bunu yapmak için, büyümeyi buzla dondurun, kırlangıçotu suyu veya geleneksel tıbbın sunduğu diğer güçlü maddelerle dağlayın.
 3. Son aşama, yara izi oluşumu ve bitişik bölgelere zarar vermeden cildin restorasyonudur. Hem tedavi sürecinde hem de sonrasında bir süre losyonlar, banyolar, kompresler yapmak gerekir.

Tavsiye!Tedavi son aşamaya geldiğinde siğil altındaki dokuların sağlam olduğundan, ayak derisinin yeterince hassas olduğundan ve seçilen çıkarma yönteminin hiçbir yan etkisinin olmadığından emin olmanız gerekir.

Cilt büyümelerinin halk tedavisinin özellikleri

Evde tedavi yani kendi kendine ilaç tedavisi hem kendi sağlığınız hem de çevrenizdekiler için bir risktir. Halk ilaçları ile cilt büyümelerini gidermeye başlarken hatırlamanız gerekenler?

 1. Siğil iddia ettiği kişi olmayabilir - melanomun bir belirtisi veya ciddi bir iç hastalık olabilir.
 2. Kimyasal yanık en zararsız yaralanma değildir.
 3. Çocuklarda alerjik reaksiyonlar çok zordur - konjonktivit, orta kulak iltihabı, rinit, Quincke'nin ödemi.
 4. Evde tedavi amaçlı kullanılan bitkilerin çoğu zehirli özsuya sahiptir. Onlarla nasıl başa çıkacağınızı bilmeniz gerekir.
 5. Bir siğil kaldırmak için tek bir doğru seçenek yoktur, her zaman düzenliliği ve entegre bir yaklaşımı gözlemlemeniz gerekir.

Düz veya plantar siğiller halk ilaçları ile kolayca çıkarılabilir, ancak yalnızca ilk ortaya çıktıklarında. Derideki aşırı büyüme, yalnızca daha ciddi bir sistemik bozukluğun belirtisidir ve ancak altta yatan sorun ortadan kaldırıldıktan sonra ondan kurtulmak mümkün olacaktır.