Celandine ile papillomların çıkarılması

Papillomların kırlangıçotu ile çıkarılması, geleneksel tıbbın en ünlü yöntemlerinden biridir. Uygun fiyatlı ve yüksek verimlidir. Kırlangıçotu kütlesi için tedavi seçenekleri - meyve suyu, infüzyon, merhem, özü ve diğer formlarını kullanabilirsiniz.

papillomlardan bitki kırlangıçotu

Faydalı özellikler

Kırlangıçotu neden papillomları çıkarmak için bu kadar popüler ve en eski zamanlardan beri? Bu şifalı bitki, başarılı kombinasyonu virüsle savaşmanıza izin veren benzersiz maddeler içerir.

Zehirlidirler ve etkilenen dokuyu yakarlar. Zararlıdır, ancak etkilidir. Bu durumda, sıradan bir sarı çiçeğin kimyasal bileşimi iyilik için çalışır.

alkaloidler

Celandine'nin kimyasal bileşimi yaklaşık 20 alkaloit içerir: heloidin, sanguinarine, chelerythrine, protopin. Organik azot içeren maddeler bunların altında gizlidir. Papillomların çıkarılmasında belirli işlevleri yerine getirirler:

 • heloidin analjezik ve yatıştırıcı özelliklere sahiptir;
 • homocheloidin, hasarlı hücrelerde metabolik süreçleri hızlandırır ve yenilenmelerini destekler;
 • protopin, sinir sisteminin uyarılabilirliğini doğrudan etkilediği için ağrı eşiğini etkili bir şekilde düşürür.

Alkaloidler yüksek biyolojik aktiviteleri ile bilinirler. Onlar sayesinde, kırlangıçotu hem ilaç (uygun kullanım ve orta dozlarda) hem de zehir (büyük miktarlarda kontrolsüz kullanım) olabilir.

Saponinler

Saponinler de organik maddelerdir, ancak azot içermezler. Sakinleştirici bir etkiye sahiptirler, alkaloitlerin tahriş edici etkisini yumuşatırlar.

Uçucu yağlar

Uçucu yağlar herkes tarafından bilinir - bunlar azot içermeyen maddelerin karmaşık bir karışımıdır. Alkol ve yağlı yağlarda mükemmel çözünürler. Kırlangıçotu ile papillomları çıkarırken, antimikrobiyal, antienflamatuar, antispazmodik etkiye sahiptirler.

flavonoidler

Flavonoidler, kırlangıçotu sütlü suyuna sarı rengini veren bileşiklerdir. Tedavi edilen bölgedeki alkaloidler ve asitler tarafından zarar görmüş kan damarlarını hızla eski haline getirebildikleri için papillomların koterizasyonunda önemli bir rol oynarlar. Antiviral, anti-alerjik, anti-kanser özellikleri ile ayırt edilirler.

organik asitler

Organik asitler, papillomları yakan maddelerdir.

Araştırmaya göre, şifalı sütlü meyve suyu, enfekte olmuş hücrelere nüfuz eder ve lokal iltihaplanmaya neden olur. Bu kadar basit bir şekilde, böyle bir süreçten sonra zaten virüsün kendisiyle başa çıkan vücudun bağışıklık savunma reaksiyonu aktive edilir.

Bu nedenle, papillomları kırlangıçotu ile koterize etmenin mümkün olup olmadığı konusunda hiçbir şüphe olmamalıdır. Kompozisyonu aktif olarak bu yönde çalışmaktadır. Sadece her şeyi doğru yapmaya özen göstermeniz gerekiyor.

Haysiyet

Neden böylesine zehirli bir bileşime ve sayısız yan etkiye rağmen, uzmanların tüm uyarılarına rağmen, insanlar hala papillomlara karşı kullanıyor?

Hoş olmayan neoplazmalarla uğraşmanın bu yönteminin diğerlerine göre avantajları vardır:

 1. Salonda papillomları yakmak, anestezi kullanımıyla bile herkesin kabul etmeyeceği acı verici bir işlemdir. Celandine suyu neredeyse rahatsızlığa neden olmaz.
 2. İlaçlar gibi salon tedavileri pahalıdır. Bitkiyi doğrudan kullanırsanız, bir kuruşa mal olmaz. Buna dayalı eczane ürünleri bile çok daha düşük fiyatlarla ayırt edilir.
 3. Kırlangıçotu, Tabiat Ana'nın bir armağanı olduğu gerçeğini düşünmeye değer ve doğal ilaçlar her zaman kimyasal ve sentetik olanlara tercih edilir.
 4. Etki hızı: Neoplazm tazeyse ve bitki doğru kullanıldıysa, şişlik 3-4 gün içinde kaybolur.
 5. Etkinlik: Vakaların% 90'ında yakı iyileşme ile sona erer.

Bu şifalı bitkinin bu amaçlarla kullanılması durumunda vücutta bu yumruların oluşmasına neden olan HPV'nin (insan papilloma virüsleri) bu tür bir tedaviden sonra vücuttan hiçbir yere gitmeyeceği anlaşılmalıdır. Bir süre uyuklayabilirler veya en beklenmedik yerde yeni bir saçılıma neden olabilirler.

Bu nedenle, hastalığın dıştan düzeltilmesinden sonra, sorunun ölçeğini değerlendirmek için bir doktor tarafından muayene edilmek iyi bir fikirdir. Bu, uzmanların bu bitkiyi bu hastalık için kullanmanızı önermemesinin nedenlerinden biridir.

kırlangıçotu suyu ile papilloma yakı

Kusurlar

Papillomların evde kendi kendine çıkarılması doktorlar tarafından memnuniyetle karşılanmaz, çünkü böyle bir prosedürün önemli dezavantajları vardır:

 • etkilenen dokuların kanserli tümörlere dönüşme riski;
 • tedavi edilen neoplazmın etrafındaki sağlıklı ciltte ciddi yanıklar;
 • sanitasyon ve hijyen kurallarına uyulmaması durumunda inflamatuar reaksiyon ve müteakip sepsis riski;
 • çıkarılması acı verici olabilir;
 • yumru her zaman kaybolmaz;
 • cilt tahrişi;
 • sık alerjik reaksiyonlar;
 • mukoz membranlarla temas halinde ciddi tahrişe neden olabilir.

Bu tür zorluklara hazır mısınız? Artıları ve eksileri tartın. Sizin için daha önemli olan: Bu tür komplikasyonlar veya bu hoş olmayan viral neoplazmaların ortadan kaldırılması riski yok mu?

Bu özel yöntemi kullanmaya zaten karar verdiyseniz, yakıya başlamadan önce bir güvenlik sorununa daha değinmeye değer - bu kontrendikasyonların varlığıdır.

Kırlangıçotu ile papillomları çıkarmak mümkün mü

Bu bitki haşhaş cinsine aittir, bu nedenle yaklaşık 20 çeşit zehirli ve güçlü madde içerir. Bu özelliklerinden dolayı vücuttaki virüsün gelişimini olumsuz etkiler.

Her durumda, bir uzmana danışmanız tavsiye edilir, çünkü siğil tehlikeli olabilir. Muayeneden sonra doktor, papillomları kırlangıçotu ile koterize etmenin mümkün olup olmadığını söyleyecektir. Kullanımını yasaklarsanız, tavsiyelere uymalısınız.

Bu bitkisel ilaçla tedavi süreci uzun zaman alır. Bunu azaltmak için antiviral ve immünomodülatör ilaçlarla birleştirmek gerekir.

Papillomların kırlangıçotu ile tedavisi, özü yüksek konsantrasyonda kullanırken biraz ağrılı olabilir. Yüzdeki, özellikle göz kapaklarındaki oluşumları gidermek için kullanılması da önerilmez çünkü gözle görülür izler veya yaralar olabilir.

Celandine - papillomların harici olarak kullanımı

Bu araç, bir kişinin, patolojik büyümelerin konumuna bağlı olarak, kendisi için en rahat ve uygun olan uygulama yöntemini seçebilmesi için çok uygundur.

En basit ve en ucuzu papillomlardan elde edilen kırlangıçotu suyudur. Mümkünse, taze hasat edilmiş bir bitkinin suyunu uygulamak en iyisidir. Sapta çok miktarda aktif maddenin biriktiği olgunlaşma dönemi, Mayıs ve Haziran ayının sonuna düşer.

Papillomlar için kırlangıçotu nasıl kullanılır:

 • Sadece buzdolabında saklayın;
 • Sonraki her kullanımdan önce, taze meyve suyu uygulamak için sapı kesin;
 • İşlem büyümeleri günde 2 kez;
 • Sadece patolojik oluşumun dokularını yağlayın;

Düzenli kullanımla, kırlangıçotu ile papillomları bir ay içinde çıkarabilirsiniz. Kursun süresi, büyümelerin boyutuna bağlıdır. Siğillerin yok edilmesini etkileyen zehirli maddeler neredeyse kökte birikir, bu nedenle üst kısım olmadan gövdenin sadece üçte birinin kullanılması önerilir.

papillomlardan kırlangıçotu tentürü

Celandine ile siğiller için tedavi seçenekleri

Papillomları çıkarmak için kırlangıçotu çeşitli şekillerde kullanılabilir. Bunlardan bazılarına daha yakından bakalım:

 1. Bitki suyu ile tedavi. . . Özellikle bitki mayıs ve haziran aylarında mevcutsa taze sıkılmış meyve suyu kullanılabilir. Etkilenen bölgelerin doğrudan gövdeden bitki özsuyu ile yağlanması tavsiye edilirken, en fazla özsuyun bitkinin gövdede lokalize olan kısmında bulunduğu unutulmamalıdır. Günlük prosedürlerin sıklığı dört olmalıdır. Böyle bir tedavinin seyri 21 gündür. Bu tür bir tedavi sırasında siğilin üst kısmının kararması ve kaybolması gözlemlenmelidir. Bitkiye kalıcı erişim yoksa, hasat edebilirsiniz. Bunu yapmak için, rizomla birlikte kırlangıçotu bitkisini toplamanız, yüzeyinde nem kaybolana kadar durulamanız ve kurutmanız gerekir. Bundan sonra çimleri iki kez kıyma makinesinden geçiriyoruz. Elde edilen karışım, birkaç kat halinde katlanmış gazlı bezden sıkılmalıdır. Bu şekilde hazırlanan suyu koyulaştırılmış şişelere dökün ve sıkıca kapatın. Yedi gün sonra meyve suyu fermente olmaya başlar, bu nedenle gazları serbest bırakmak için her gün şişeyi açmanız gerekir. Fermantasyon işlemi durana kadar böyle bir işlemin yapılması gerekir. Daha sonra meyve suyu kullanıma hazırdır. Raf ömrünü artırmak için, meyve suyu içeren kabı buzdolabında saklamanız önerilir.
 2. Celandine dayalı merhem kullanımı.Bu ürünü hazırlamak için bitki suyunu gliserin ile karıştırmalısınız. Merhem bu şekilde hazırlanır, meyve suyuna göre daha uzun ömürlüdür ve uygulaması daha kolaydır. Bu ilaç sadece papillomları yakmakla kalmaz, aynı zamanda akne, egzama ve dermatit belirtilerini de tedavi edebilir.
 3. Celandine özü ile tedavi.Ekstraktı hazırlamak için 100 ml karıştırmak gerekir. 50 ml ile kırlangıçotu suyu. alkol veya votka. İncelemeler, böyle bir ilacın tıbbi özelliklerini on iki ay içinde kaybetmediğini göstermektedir.

Papillomlar için kırlangıçotu - merhem, krem, banyo

Bu tür fonlar, kendiniz bir hasat yapmanız ve soğuk mevsimlerde ortaya çıkan büyümeleri gidermeniz tavsiye edildiğinde, mevsim dışında kullanım için uygundur.

Merhem

Merhem hazırlamak için, bir kahve değirmeni üzerinde öğütülmesi gereken domuz yağı ve kurutulmuş bitki malzemelerine ihtiyacınız vardır. Merhem bileşenleri iyice karıştırılmalıdır.

Cilt uygulaması için papillomlara karşı kırlangıçotu, hafif hareketlerle etkilenen cilde sürülür. İşlem, oluşumlar kendi kendine kaybolana kadar gerçekleştirilir. Hazırlanan ürün buzdolabında saklanmalıdır.

Krem

Papillomlar için kırlangıçotu özü de krem şeklinde kullanılır. Bu ilaç genellikle plantar siğiller için kullanılır, ancak çalılar da yağlanabilir.

Kremayı hazırlamak için taze saplar bir kıyma makinesinde kaydırılır ve tülbent suyu ile sıkılır. Daha sonra öz 1: 4 oranında bebek kremi ile karıştırılır. Bebek kremi yerine gliserin kullanılır. Daha sonra ilaç bir sıvı şeklinde elde edilir, ancak özelliklerini kaybetmeden uzun süre saklanabilir.

Banyo

Banyo yaparken kırlangıçotu ile papillomları çıkarabilirsiniz.

Ağrısız, rahatlatıcı ve çok keyifli bir tedavidir. Genital siğiller için yardımcı bir tedavi olarak mükemmeldir.

Küçük bir avuç kuru bitki materyali 500 ml kaynar su ile dökülmeli ve bir su banyosunda 40 dakika pişirilmelidir. Birkaç saat daha bekledikten sonra süzün ve banyoya ekleyin.

Papillomlardan kırlangıçotu eczanesi - iç kullanım için tentür

Tıbbi önlemler için bağımsız olarak bir çare hazırlamak için zaman ve fırsat yoksa, eczanelerde alkol tentürü satın alabilirsiniz.

Bitkinin kurutulmuş yapraklarından evde de yapılabilir. Bir kırlangıçotu tentürü şeklinde alınan HPV içeriden engellenir - yeni büyüme görünmeyecektir.

500 ml alkol için 2 yemek kaşığı bitkisel hammadde gereklidir - iki hafta boyunca ayarlayın. Papillomlar için kırlangıçotu tentürü, yemeklerden 20 dakika önce günde 3 kez bir çay kaşığı alınır.

Böyle bir çarenin harici olarak kullanılmadığı unutulmamalıdır. Alkol, büyümelerin etrafındaki sağlıklı dermisi yakarak cildin dökülmesine neden olabilir.

papillomlardan kırlangıçotu kaynatma

Papillomlar için kırlangıçotu yağı

Kendiniz hazırlayabilir veya eczaneden bir şişe bitmiş ürün satın alabilirsiniz. Mümkünse, hazır yağ kullanmak daha iyidir, çünkü pişirme sırasında bitkinin tıbbi özelliklerini korumak her zaman mümkün değildir.

Sadece bu ilacı kullanırken papilloma kırlangıçotu yağ şeklinde çıkarmak mümkün müdür? Büyümeler küçükse, yağın düzenli kullanımı ile yaklaşık bir ay içinde kaybolabilirler. İyileşme sürecini hızlandırmak için antiviral tedavinin dahil edilmesi tavsiye edilir.

Kırlangıçotu ile papillomları daha kısa sürede çıkarmak için immüno-düzeltmeyi amaçlayan rasyonel ve dengeli bir diyet önerilir.

Yağın pratikte hiçbir kontrendikasyonu yoktur, bu nedenle siğillere günde 2-3 defaya kadar uygulanabilir. Hamile kadınların kullanmadan önce uzman tavsiyesine ihtiyacı vardır.

Papillomlardan balsam

Çare, bir balsam şeklinde üretilir ve sadece bu bitkinin taze suyunun değil, aynı zamanda centiyana, altın ormangülü, mızrak şeklindeki cockalia'nın bileşimindeki mevcudiyetinden dolayı terapötik etkisini gösterir.

Sadece ciltte bulunan papillomlar ve siğiller için kırlangıçotu balsamı - mukoza zarlarına uygulanmamalıdır.

Siğiller ve papillomlar için günde bir kez bir ürünle nemlendirilmiş pamuklu çubuk uygulamanız gerekir. Taze bir solüsyonda periyodik olarak nemlendirerek yaklaşık 10 dakika tutmak gerekir.

Bir eczanede papillomlar için sıvı kırlangıçotu satın alabilirsiniz. Balsam kayıtlı bir ilaç olmamasına rağmen, birçok eczane onu besin takviyesi olarak satmaktadır.

Bu ürün aynı zamanda transdermal kullanım için de mevcuttur. Krem, plantar büyümelerini gidermek için kullanılır.

Papillomlardan kalem kırlangıçotu

İlaç kullanımı çok kolaydır ve ayrıca küçük papillomların çıkarılmasında etkilidir. Kalemin sadece bitkiye benzer bir adı vardır - ürünün bileşimi bitkisel değildir. Bileşimdeki alkali varlığı nedeniyle birikmelerin yok edilmesini sağlar.

Papillomlardan kalem kırlangıçotu - talimatlar:

 • Siğilin lokalizasyonunu temizleyin;
 • Sağlıklı dermis ile temastan kaçınarak noktasal olarak uygulayın;
 • Durulamayın.

Yarım saat sonra siğil siyahlaşacak ve yaklaşık 2 gün içinde deriden ayrılacaktır. Bu dönemde, büyüme üzerindeki mekanik etkileri dışlamaya çalışmak gerekir.

Bir uzmanla yapılan istişare sırasında, kırlangıçotu ile bir papillomun nasıl çıkarılacağını ve bu durumda böyle bir imha yönteminin kullanılmasının genellikle mümkün olup olmadığını öğrenmeniz önerilir.

Yine de bu ilacı kullanma kararı verilirse, bu 2 gün boyunca süreci gözlemlemek gerekir. Zaman geçtikten sonra birikme kaldırılacaktır - doğal iyileşme süreci başlamalıdır. Rahatsızlıktan endişeleniyorsanız veya siğilin boyutu arttıysa, bir uzmana danışmanız gerekir.

Eczaneden kırlangıçotu ile papillomların çıkarılması

Alet, sulu bir çözelti şeklinde mevcuttur ve ayrıca bitkisel bileşim ile ilgisi yoktur. Bileşimde sodyum klorür, sodyum bikarbonat ve sodyum hidroksit bulunması nedeniyle kutanöz büyümelerin yok edilmesi meydana gelir.

Papillomlar için sulu çözelti - kullanım talimatları:

 • Etkilenen bölgeleri sabunlu suyla tedavi edin;
 • Temiz suyla iyice durulayın ve kurulayın;
 • Aplikatörü kullanarak epitel büyümesine bir damla sıvı uygulayın;

Papillomlardan bir kırlangıçotu çözeltisi, uygulama yerlerinde kimyasal bir yanık görünümüne neden olur, bu nedenle ilacın siğil dışına yayılmamasını sağlamak gerekir. Birikmenin kararması, patolojik dokuların nekrozunun başladığını gösterecektir.

Papillomları kırlangıçotu ile tedavi etmeden önce, bir uzman tarafından zorunlu bir muayeneye ihtiyacınız var. Yaygın bir siğil, diğer bazı büyümelerle kolayca karıştırılabilir. Kendinize zarar vermemek ve etkili bir tedavi uygulamak için kalifiye bir doktorun tavsiyelerine uymalısınız.

Papillomlar için kırlangıçotu özü

Kırlangıçotu ile papillom tedavisi hakkında yorumlar

 • 34 yaşında kadın: "Ne yazık ki papilloma virüsleri vücuttan atılamaz, bu yüzden ilaçlarla bağışıklığı korumanız ve oluşumlar ortaya çıktığında onları bir şekilde çıkarmaya çalışın. Farmasötik ürünleri birkaç kez kullandım, ama iz bırakıyorlar, bu yüzden şimdi papillomlardan sadece taze kırlangıçotu tercih ediyorum. "
 • 25 yaşında kadın: "Geçen yıl evde papillomları nasıl çıkaracağımı düşündüm, parmağımda küçük ama çirkin bir siğil çıkınca. Önce kırlangıçotu denedim ama acıya dayanamadım. Her şey iyileşince uyguladım. 3 hafta boyunca eğitimi kaldırmaya yardımcı olan kırlangıçotu merhemi. Herkese tavsiye ederim! "
 • 27 yaşında erkek: "26 yaşında ayağımda bir plantar siğil keşfettim ve onu yakmak için kliniğe gittim. Tam bir yıl sonra diğer bacağımda da benzer bir oluşum ortaya çıktı ama bu beni şaşırtmadı. ben, çünkü HPV'nin basitçe geri çekilmediğini biliyorum. bu sefer rahatsızlığı kırlangıçotu merhemiyle tedavi etmeye karar verdim. Neyse ki, kulübe bu faydalı bitkiyle dolu. "