Human papilloma virus (HPV)

Papillom iyi huylu tümör nedeniyle HPV (HPV tarafından kişi) ve ortaya çıkan çeşitli vücut bölgeleri: koltuk altı, ses telleri üzerindeki, genital bölge, göz kapakları, boyun, mesane, müköz burun ve ağız.

Basit papilloma

Top-5 korkunç gerçekleri bilmeli HPV hakkında

 1. Bilim adamları, 190'dan fazla HPV bir tür. Bunlardan en az 13 tür vardır nedeni kanser.
 2. 2011 yılında, bilim adamları, Avustralya'da yürütülen bir çalışmada, sonra, hangi bağlantı kurduk meme kanseri ile HPV.
 3. Rahim ağzı kanseri (veya Rahim ağzı kanseri) 100% durumlarda oluşur ve topraktaki etkileri, HPV.
 4. 2013 yılı sonuna kadar karşı aşı HPV girmiş, 55 ülkede.
 5. Bugün için hiçbir ilaç ve yöntemler, hangi getirdi olurdu virüs vücuttan 100%.

Bu ne diyor? En az hakkında, HPV – bu zararsız büyümeleri cilt üzerinde görünür. Bir sürü varsa, papillom, tavsiye için yapılacak özel muayene ve dikkatli olmak olmak.

Çeşitleri papillomas. Sadece hakkında daha fazla 190 türleri

Kapak ve açıklamak için her türlü zor. Bu nedenle, bu makalede bir araya getirdik en yaygın.

 • Basit (adi, kaba). Gibi görünen yuvarlak papül büyüklüğünde, toplu iğne başı, büyüdükçe büyüyorlar, elde pürüzlü yüzey. Genellikle ilk görünür 1 siğil ve onun etrafında zamanla ortaya çıkan diğer yıllar içinde onlar daha fazla olur. Bu tür siğiller görünür avuç arasında el ve ayak parmakları, ayak ve taban, alın ve dudak bölgesinde ve çene. Tedavisi oldukça zor.
 • İpliksi (acrochordus). Neden 2 ve 7 tür virüs ortaya çıkar, göz kapakları altında, süt bezleri, boyun, kasık ve diğer. En yaygın karşılaşılan kadın ve erkeklerde. İlk aşamada görünür mühür sarımsı tonu, 1-4 hafta o kuru kalmak gerekir. Acrochordus olabilir, uzun veya yuvarlak bir şekil, hemen hemen her zaman, sanki «dayan» ince bir sap üzerinde. Çoğu durumda, ortaya çıkan immün insanlar, yanı sıra olanlar için 40 yaş ve üstü.
 • Düz. Gruplar halinde düzenlenmiş, farklı vücut bölgeleri: etrafında anüs, genital bölge, yüz, sırt; genellikle düz papilloma görülür serviks yüzeyinde bulunan diğer organlar. Görünüm benzer siğiller veya büyük şişkin benler; büyümeler var kahverengi, bej ya da koyu kahverengi tonlarında; «yükselen» cilt yüzeyinin altında yaklaşık 0,5-2,5 mm.
 • Genital siğiller. Ayrı büyümeleri var akut-bitiş şekli ve pembemsi bir renk tonu. En sık genital siğiller «bir araya» büyük bir birikmesi, bir görünüşte benzer bir tarak, bir horoz ya da burun bir horoz. Genital siğiller gönderilir sadece cinsel yolla, bu nedenle, genellikle serviks, mukoza genital bölge, penis, üretra ve diğer alanlarda. Tehlike siğiller yatıyor yıkıcı karakter ve anlık yayılması.
İpliksi papilloma

Nedenleri. Nasıl, nereden ve neden görünür?

Doğal nedeni kötü siğil ve büyümeleri – HPV (o da insan papilloma virüsü). Prevalansı virusological insan nüfusunun %60. Yani neredeyse her saniye potansiyel bir taşıyıcı virüs.

Yollar virüsün yayılmasını şunlardır:

 • Cinsel. Virüs cinsel temas yoluyla yayılır, vücut üzerinde görünür genital siğiller (onlar için anogenital siğil).
 • Doğum sırasında. Doğum sırasında vücudu yeni doğmuş bir «mesh» virüs, ve daha sonra bu çocuklarda siğiller ve hpv. Genellikle onları tespit bir çocuk yaşta birkaç ay.
 • Evde, toplu taşıma araçlarını ve diğer ortak alanlar. Bir virüs gevşek olabilir tuvaletler, üzerinde korkulukları ve koltukların toplu taşıma araçları, giyim ve ayakkabı, mağaza ürünlerinde boyunca birkaç gün. İnsan vücudu üzerinden düşer, hasar, yaralar ve deride çatlaklar. Dikkatli olun ziyaret ettiğinizde, hamamlar, yüzme havuzları, saunalar.
 • Sırasında, belirli prosedürleri. Örneğin, eğer «yakalamak» HPV tıraş veya epilasyon.

Virüs değil, gizlemek değil, gizlemek. Ancak, olumlu bir haber: vakaların %90 vücudu ile başa çıkmak için yapabiliyor HPV. Hiçbir hap, hiçbir iğne, cerrahi müdahale olmadan.

Tanı türleri papillomas

Tanı içeren, en az 7 prosedürleri tespit etmek için kullanılır HPV vücutta belirlemek, onları bir tür tedavi yöntemi/çözüm:

 1. Klinik muayene. Resepsiyonda uzman saptanan her türlü büyümeleri mevcut olan hastanın vücudunda. Doktor araştırıyor ve onları etiketleme yapar. Eğer tespit anogenital siğiller, o zaman atanır ziyaret jinekolog muayene için durum rahim ağzı; erkekler için reçete olabilir yordamı kapalı.
 2. Kolposkopi. Temsil, teşhis, muayene, kadın sünneti özel bir cihaz ile — kurumdur. Normal kolposkopi sağlamaz kullanımı, ilaç ve uyuşturucu, o oldukça verimli. Kolposkopi kullanarak ilaç ilaç algılayabilir virüs ve onun tezahürü. Prosedürü için uygulanan test ile asetik asit (veya aynı Acetic Acid Test).
 3. Saytolojik çalışma. Yapılan sınıflandırma, sözde PAP — smear testi, 5 sınıf. İlk — normal saytolojik resim, beşinci büyük miktarda atipik hücreleri (neden olabilir kanser hastalığı).
 4. Histolojik çalışma. Sırasında toplantı keşfetmek derin araziler malpighia katman üzerinde bir nesne geliştirme onlara koilocyte.
 5. Yazarak PCR. Aynı prosedürü tespit edilebilir ayrı bir tür virüs. Ama bir eksi var: vakaların %20'sinde yazarak verir yanlış sonuç (çünkü ek olarak, bu enfeksiyon vardır, anlık hava). Ama çalışma çok önemlidir, teşhis, virüs ve diğer hastalıklar.
 6. Digene testi (veya aynı screening test). Yordam için tüm dünyada hızlı bir şekilde belirlenmesi ve yüksek konsantrasyonlarda virüs vücutta. Digene-testi ile popüler olduğundan, doğruluğunu araştırma.
 7. Polimeraz zincir reaksiyonu (veya PCR). Keşfetmek için izin verir değil sadece, virüs, aynı zamanda diğer cinsel yolla bulaşan hastalıklar.

Daha tehlikeli papilloma?

Küçük bir «siğil» çıktı bir vücutta, dikkat çekmez, ama tait büyük bir tehlike. Papilloma neden olabilir korkunç hastalıklar:

 • Servikal displazi.
 • Düz papilloma
 • Rahim ağzı kanseri (Rahim ağzı kanseri).
 • Karsinom.
 • Ağız kanseri.
 • İktidarsızlık.
 • Boğulma, astım belirtileri (özellikle küçük çocuklarda).
 • Boğaz kanseri.
 • Yenilgi müköz.
 • Bowen Hastaligi.
 • Ağız kanseri.

Siğil, «yer» alın, çene ya da dudak üstünde, düşük benlik saygısı ve gereğinden fazla dikkat çekiyor taraftan çevreleyen. Papillom büyüyebilir iç kabuk. yüzyıldan kalma, bu nedenle, onun yüzünden sürekli duygu olacak «zerre göz», güzellik gözbebekleri, sızlamak.

«Büyümeleri» neden olabilir estetik ve psikolojik sorunlar. Ancak ana tehlike – sağlık sorunları (kadar, kanser ve kanser öncesi durumlar).

Tedavi ve et beninin alinmasi. Nasıl yapılır?

Anlamak önemlidir: bir yolu yoktur, bir yok edebilirdi ki, HPV. Her şeyi biz bugün yapmak için, ortadan kaldırmak, onun tezahürü (şeklinde siğil, papillom ve diğer büyümeleri vücut). Onlar neden premalign bir durum ve kanserli tümörleri (ve HPV!). Zamanlar HPV yaşamış vücutta taşıyıcı 20-30 yıl, ama kendini gösterdi, cilt.

Genel terapi kullanarak antiviral ilaçlar ve immunomodulators tayin nadir durumlarda. Doktorlar reçete gibi ilaçlar bu durumda, eğer bir anlaşma ile highlyoncogenic tür virüs.

Çoğu durumda, iyi kendini göstermektedir ilaçlar şifalı otlar, onları yeterince içecek yılda 1 kez, onlar oldukça hızlı bir şekilde bastırmak için insan papilloma virüsü.

Kaldırmak için etkilenen doku, resmi tıp, aşağıdaki yöntemleri kullanır:

 • Cerrahi olarak çıkarılması. Aşırı tedbir ile mücadele siğiller ve ağrı ve akıntı oluşabilir. Genellikle, kullanılır durumda, ne zaman bir akıbet oldu çok büyük. Silme bir eğitim gerektirir, hastanın, yüksek beceri hekim, kullanımı, lokal anestezi. İşlemden sonra üst üste dikiş bağlamak için bir kumaş. Deri iyileşmesi 3-4 hafta, ama bir yara izi kalabilir/işkembe.
 • Elektrokoter. Güvenli bir etkisi, anlamına gelir akıbet elektrik çarpması. Gerek «cauterize» değil, tüm etkilenen alan, ve sadece onun tabanı. Avantajı yordam ne gemiler yavaşça mühürlü, kan neredeyse yok. Cildin iyileşme oluyor 7-10 gün, oluşum riskini minimal yara izi.
 • Laser fotokoagülasyon (kaldırma lazer). Sağlar, etkisi ocağın birikmesi lazer ışını. Laser fotokoagülasyon yapılır anestezi olmadan yapılır, birkaç dakika oluşturur. cilt üzerinde pürüzlü kabuk (hızlı onlar düşmek, iz bırakmadan). Risk izleri küçük, güvenli hızlı kaldırmak birikimi siğil veya siğiller. Tek dezavantajı – yüksek maliyetli bir işlem.
 • Yakı azot (Avrupada). Prosedürü için gerekli küçük bir damla sıvı azot alır siğil ve anında yok eder protein yapısını. Sağlar, kötü nefes kurtulmak birikmesi zaten 7-10 gün. Yakı azot (Avrupada) olarak kabul edilir, uygun fiyatlı ve etkili bir yoldur, ancak büyük bir yenilgi ile birden fazla seans gerekebilir. Yöntem, aktif olarak kullanılan kamu sağlık kurumlarında ve özel hastanelerde, sağlık merkezlerinde ve estetik. Tek eksi – risk yeniden ortaya birikmesi, bir uzman değil, sonuna kadar onun bunları yaktı.
 • Genital siğiller
 • Radyocerrahi. Kullanılan tüm durumlarda kullanılarak üretilen donanım Surgitron. Bir yöntem ortaya çıktı, çok uzun zaman önce, birçok acısız ve hızlı bir şekilde kaldırmak için tüm kötü büyümeleri. Ama şimdiye kadar radyocerrahi kullanılabilir biraz yüksek ekipman maliyeti ve büyük bir fiyat hizmetleri.
 • Yöntem kimyasal bozunma. Prosedürü için kullanıyor «dinç» kimyasal madde ve asit. Bu bağlantı yüzeyine uygulanır siğil, siğil veya papillomas hiçbir özel ekipman kullanımı. Yöntem ucuz ama nispeten etkili.

Tedavi ve kaldırma halk yolla

Korkuyorsan doktora gitmek, para yoksa pahalı bir işlem deneyebilirsiniz tedavi ve kaldırma halk yolu vardır. Biz almış en etkili yolu kaldırmak papillomas kendiniz okuyun, kendi bu sayfada: et beninin alinmasi evde.

Nasıl enfekte HPV? Önleme ve önemli bilgiler

Şimdiye kadar, bilim adamları oluşturmaya çalışıyoruz evrensel bir ilaç ile mücadele için bir hastalıktır. Arasında korunma önlemleri vardır:

 • Bariyer kontrasepsiyon (prezervatif). Bu yöntemi kullanın, karşı korunmak için HPV geçirilen cinsel yolla bulaşan hastalıklar.
 • Aşı geliştirilen, ABD, 2006 yılından bu yana korumak için kullanılır kızlar Rahim ağzı kanseri neden olduğu bir virüs; pahalı.
 • Hijyen hanehalkı düzeyinde. Sen-ebilmek yaşamak ile adam-virus ferebat, ama bu konuda bile bilmiyor. Bu yüzden dikkat çekmek hijyen günlük yaşamda.
 • Hijyen ortak alanlar. Virüs yoluyla bulaşan yaralar, çatlaklar ve hasar cilt üzerinde. Eğer onlar varsa, vazgeçmek kamusal ziyaret (ya da en azından korumak etkilenen bir yara bandı).

Umut, şimdi biliyorum HPV hakkında her şey!