İnsan papilloma virüsü nedir ve nasıl tedavi edilebilir

İnsan papilloma virüsü (HPV) çok yaygın, dünyada enfeksiyon, geçirilen cinsel yolla bulaşan hastalıklar.

Özelliği bu enfeksiyonu yatıyor, o yıllardır bir türlü kendini göstermeye, ama sonunda geliştirmek için neden olabilir iyi huylu (papillom) ya da malign (rahim ağzı kanseri) hastalığı genital organları.

İnsan papilloma virüsü türleri

Bilinen 100'den fazla HPV bir tür. Tür — bu tür «alt» virüs, farklı aralarında. Türleri belirlenmiş konaklama atanmış onlara en azından bir açılış.

Bir grup yüksek oncogenic risk oluşturan 14 tür: 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 66, 68 (bu tür bir tutum var rahim ağzı kanseri gelişme).

Ayrıca, bilinen türleri düşük oncogenic risk (özellikle 6 ve 11). Onlar oluşumuna yol anogenital siğiller (genital siğil, papillom). Papilloma üzerinde bulunan mukoza vulva, vajina, perianal bölgede, cilt, genital organlar. Onlar hemen hemen hiç kanser olur, ancak neden önemli kozmetik kusurları genital bölgede. Siğiller vücudun diğer bölgelerinde (eller, ayaklar, yüz) de neden olabilir bu tür virüs de olabilir veya başka bir köken. Sonraki makalelerde, biz ayrı ayrı tartışmak HPV türleri «yüksek riskli» ve «düşük riskli».

Enfeksiyon insan papilloma virüsü

Bulaşan virüs esas olarak cinsel temas. Er ya da geç, enfekte HPV neredeyse tüm kadınlar: %90 cinsel olarak aktif kadınların karşı karşıya gelecek bu enfeksiyon ile hayatı boyunca.

Ama iyi bir haber var: çoğu infekte (yaklaşık %90) kurtulmak HPV olmadan herhangi bir tıbbi müdahaleler iki yıl boyunca.

Bu normal bir enfeksiyon neden olduğu HPV, insanlarda. Yeterli bir süre için, insan bağışıklık sistemi, tamamen kurtuldum virüs. Böyle bir durumda HPV getirmez hiçbir zararı vücut. Yani, eğer keşfedildi HPV bir süre önce, artık yok, bu tamamen normaldir!

Hesap olarak alınmalıdır, bağışıklık sistemi çalışır ve farklı insanlar ile «farklı oranlarda». Bu bağlamda, hız kurtulmak HPV farklı olabilir cinsel partner. Bu nedenle olası bir durum, ne zaman bir ortak tespit HPV, başka yok.

Çoğu insan HPV ile enfekte kısa bir süre sonra başlayan cinsel yaşam, ve bunların çoğu asla bilemeyecek hakkında, HPV ile enfekte. Güçlü bağışıklık enfeksiyon sonrası oluşmuş değil, bu nedenle belki yeniden bulaşmasını nasıl aynı virüs ile zaten bir toplantı oldu, ve diğer türleri bir virüs.

HPV «yüksek risk» tehlikeli bir o da gelişmesine yol açabilir rahim ağzı kanseri ve bazı diğer kanser türleri. Diğer bir sorun HPV «yüksek risk» neden olmaz. HPV gelişmesine yol değil inflamasyon, mukozal, vajinal/servikal, adet bozuklukları ya da kısırlık.

HPV etkilemez yetenek gebe ve kontrendikasyonlar gebelik. Çocuğa HPV «yüksek risk» değil, geçirilir, gebelik sırasında ve doğum sırasında. Teşhis, human papilloma virus

Kira analizi, HPV için yüksek oncogenic risk ila 25 yıl, hemen hemen anlamsız (buna bu kadınlar, erken başlayan cinsel yaşam (18 yıl)), bu zamanda, çok büyük bir olasılık virüs tespit etmek için, kısa bir süre kendi kendine gidecek vücuttan.

Sonra 25 – 30 yıl kira analizi anlamı vardır:

İnsan papilloma virüsü
  • birlikte analizi ile Sitoloji (PAP – test). Varsa ve değişiklikleri, PAP testi ve HPV «yüksek risk» ise, böyle bir durum, özel bir dikkat gerektirir;
  • uzun süreli kalıcılık HPV «yüksek risk» yokluğunda sitolojik değişiklikler de dikkat gerektirir. Son zamanlarda kanıtlanmış, duyarlılığı HPV test önlenmesinde rahim ağzı kanseri daha yüksek hassasiyet sitolojik çalışmalar ile ilgili olarak, tanımı sadece HPV (olmadan saytolojik muayene) tarafından onaylanmış bağımsız bir çalışmada, serviks kanseri önlemek için AMERİKA birleşik devletleri. Ancak, Rusya tarafından önerilen yıllık saytolojik çalışma, bu nedenle, makul görülmemektedir arada bu iki araştırma;
  • tedavi sonrası displazi/serviks/rahim ağzı kanseri (hiçbir HPV analiz sonra tedavi hemen her zaman başarılı olduğunu gösterir tedavi). Araştırma için gerekli almak için smear serviks (belki de çalışma ve malzeme vajina, ancak bir parçası olarak tarama tavsiye edilir malzeme alma nedeni de rahim ağzı).

Analiz almak gerekir:

  • Yılda 1 kez (eğer HPV «yüksek risk» önceden tespit ve analizi, pes ile birlikte sitolojik araştırma);
  • 1 kez 5 yıl önceki analizi negatif oldu.

Bağış analiz HPV düşük oncogenic risk gerek yok, hemen hemen hiç. Eğer papillomas hayır, bu bir analiz değil, mantıklı prensip olarak (taşıyıcı virüs olabilir, virüsün tedavisi yok, bu nedenle ne yaptığını ile sonucu analiz, bilinmiyor).

Eğer hpv var, o zaman:

  • en sık neden olan HPV;
  • bunları silmek gerekir ne olursa olsun, buluruz biz 6/11 türleri ya da hayır;
  • madem almak smear, o zaman doğrudan kendileri ile papillomas değil, vajina/serviks.

Var testleri belirlemek için HPV tiplerinin farklı. Eğer periyodik satılık testleri, HPV, dikkat, hangi belirli türleri dahil bir analiz. Bazı laboratuvarlar araştırma, sadece 16 ve 18 tipi, diğer tüm türleri bir arada. Ayrıca belki de geçmek bir analiz ortaya çıkaracaktır 14 tür virüs «yüksek risk» sayısal formatta. Kantitatif özellikler için önemli tahmin olasılığını serviks ve rahim ağzı kanseri. Uygulanan bu testler gerekir bu bağlamda korunma, rahim ağzı kanseri olarak değil, bağımsız bir test. Analiz HPV olmadan sitoloji sonuçları (RAR-test) en sık yapmak için izin vermeden hiçbir sonuç sağlık durumu hakkında hasta.

Yok böyle bir analiz için izin belirlemek için, «gidecek» mi virüs var, belirli bir hasta ya da değil.

Tedavi, human papilloma virus

Yok ilaç tedavisi HPV. Teknikleri durumların tedavisi nedeniyle HPV (hpv, displazi, serviks, rahim ağzı kanseri). Bu tedavi yapılmalıdır uygulaması ile cerrahi teknikleri (cryocoagulation, lazer, radyo-bıçak).

Hiçbir «İmmunostimulants» alakasız tedavisi, HPV ve uygulanması gerekir. Hiçbiri yaygın olarak bilinen ilaçların geçti yeterli bir test olacağını gösterdi, onların etkinliği ve güvenliği. Ne de bazı protokoller/standartlar/öneriler bu ilaçlar dahil değildir. Varlığı ya da yokluğu «erozyon» rahim ağzı etkilemez taktik tedavisi, HPV.

Eğer hastanın hiçbir şikayeti de yok papillomas/değişiklikler serviks sırasında kolposkopi ve göre PAP — test, herhangi bir tıbbi prosedür gerekli değildir.

Sadece gerekli tekrar almak analiz, yılda 1 kez ve izlemeye rahim ağzı (her yıl PAP — test, kolposkopi). Çoğu hastalar virüs «gidecek» vücuttan bağımsız. Eğer gitmeyecek, tamamen isteğe bağlıdır, ne o, neden olur rahim ağzı kanseri gelişme, ama kontrol gereklidir. Cinsel partner tedavi gerekli değildir (hariç zaman her iki partner var papilloma, genital).

Önlenmesi insan papilloma virüsü ile enfeksiyon

Geliştirilen aşı, koruyan, 16 ve 18 tip HPV (bir aşı da korur 6 ve 11 tipleri). HPV türleri 16 ve 18, «sorumlu» 70%, rahim ağzı kanserinin, çünkü koruması onlar için çok önemlidir. Rutin aşı uygulanan 45 ülkede. Prezervatif (değil sağlar ve %100 koruma).