Nasıl sil papilloma halk ilaçları ve ilaç dairesi, evde

Siğil vücut neden olabilir gibi bağışıklık sistemi baskılanmış bir adam, ve kötü alışkanlıkları, uzun süreli maruz kalma güneş ışınları ve yanlış hijyen. Kaldırmak papilloma belki tıbbi ederek ya da evde.

Ne yapmak değil kendi kendine?

Özellikler kaldırma papilloma

Kesinlikle yasaktır keserek istenmeyen büyümeleri normal bir bıçak bıçak, makas ya da bıçak. Sonuçlarını yönlendirerek, yara enfeksiyonu, ve en kötü durumda — hatta belki de kanser gelişimi, cilt hastalıkları.

Siğiller yumuşak deri göz kapakları, ağız boşluğu ve müköz membranlarda burun silinir sadece bir dermatolog kontrolü altında. Diğer büyümeleri kurutulmuş kendiniz için onlar emekli ile cilt ölü hücreleri. Bu durumda, dikkatli olmak önemlidir ve doğruluk için, işlem sonrası ortaya çıkan yara izleri ve yanıklar.

Özellikler kaldırma papilloma yere bağlı olarak, vücut

Silerken papilloma evde kendiniz göz önünde bulundurulmalıdır meydana geldiği, istenmeyen birikmesi. Onlar bulunabilir, yüz, boyun, ayaklar, eller, samimi alanlarda, çevre, müköz membranlar ve vücut.

Ev yapımı yöntemleri başarıyla uygulamak için, kaldırma papillomas tabanı ve ellerde cilt kaba ve yetenekli sonra daha hızlı kurtarmak yaralar. Bu, hızlı gelişmesi kurtarma teşvik eşzamanlı kabulü, antiviral ve immünostimulan ilaçlar.

Banyo ile at kestane

Meyve at kestanesi zengin şifalı maddeler. Onlar inflamasyonu azaltmak ve şişlik, kan dolaşımını teşvik. Olgun kestane toplamak eylül, yıkanır ve kurutulur karanlık bir yerde daha sonra kullanmak için.

Kestane infüzyon başarılı bir şekilde evde kullanılan eklemek için, ilaçlı banyo, önerilen dermatologlar kontrolünde ağrı ve akıntı oluşabilir.

Yordamdaki adımları izleyin:

 1. Kestane temizleyin ve yıkayın;
 2. Yarısının temiz bir kova meyve ve kaynar su ekleyin;
 3. Vermek infüzyon ıslatın en az 10 saat;
 4. Daha sonra ihtiyacınız karışımı süzün ve bir fiske banyo, suyla dolu rahat bir vücut sıcaklığı.

Tedavi yürütmek için, her 2-3 günde bir 20 dakika. 2 hafta papilloma kurumasına ve düşmek.

Banyo fenol

Fenol yok yardımcı olacak protein yapısını papilloma. Çözüm dış mekan uygulamaları için tasarlanmış ve delik işleme büyümeleri. Ellerde ve ayaklarda başlamadan önce alınmalıdır cildi yumuşatmak için ılık bir banyo. İlaç kesinlikle yasaktır tedavi siğil yakın yerlerde ve mukoza bölgelerinde cilt.

Kırlangıçotu karşı papilloma

Kırlangıçotu karşı papilloma

İstenmeyen birikmesi mümkündür doldurarak celandine. Dikkatli olmak önemlidir, bu prosedür ve yayılmasını önleyiniz suyu bitkilerin sağlıklı bir cilt. Bunu yapmak için alanı çevresinde papilloma yapıştırılmış bir yara bandı.

Suyu kök kırlangıçotu akıbet işlemek gerekir her gün tam ortadan kaybolması kadar neoplazmı. Boyunca tedavi papilloma mosmor kesilir ve ortadan kaybolur. Etkisi elde edilir maddeye maruz kalma chelidonine, bir yakar, bir siğil. Kaldıktan sonra cilt üzerinde kalabilir küçük bir işkembe.

Ceviz

Böyle bir kullanımını içerir yeşil olgunlaşmamış fındık. Onları ince ince doğrayın kullanarak blender veya kıyma. Sonra onlar ortaya bir cam kase doldurulur ve gazyağı.

Karışımı ısrar etmek gerekir, üç hafta, buzdolabında. Sonra bu bulamaç filtre ve basın, ve elde edilen sıvı dökmek uygun bir ambalaj. Onu yemek için kullanılan gazlı bez ile kompres olan, uygulanan, etkilenen cilt bölgelerine, yarım saat.

Tülbent işlemi sırasında düzenli aralıklarla nemlendirin yeniden. Tedavi her akşam. Zaten bir hafta sonra papilloma azalır ve iki kayboluyor.

Tavuk yumurta

Küçük hpv tedavi edilebilir tavuk protein. Bu amaç için pamukla toplamak protein ile kabuğu kırık yumurta ve yağ büyümeleri. İşlem yapmak gerekiyor, günde birkaç kez bir ay.

Tedavisi için uygun ve kabukları. Onu kurutulur fırında 20 dakika fray. Yumurta tozu uykuya akıbet, yakın bir parça pamuk ve yara bandı ile sopa. Bir kez üç gün içerik pansuman değiştirilir. Üç hafta sonra siğiller kaybolur.

Aloe mücadele ağrı ve akıntı oluşabilir

Orada birkaç tür işlemleri bu şifalı bitki:

 • Bir hafta boyunca uygulanması gerekir verruca boyunca kesilmiş bir parça levha ve düzeltmek onun yara bandı. Önemli değiştirmek kuru yaprak, mümkün olduğunca sık.
 • Ekleyebilirsiniz aranjmani aloe vera suyu aynı oranlarda ve yapmak için gazlı bez, kompres etkilenen cilt. Pansuman değiştirmek için gerekli, 3-4 kez bir gün.
 • Aktif virüs azaltmaya yardımcı olacaktır içme suyu bitkinin içine. Aloe bal ve limon ile güçlendirmek bağışıklık.
 • Sonra sağlık kaldırma işlemleri papillomas aloe vera suyu yardımcı olur, cilt kurtarmak. Onları yağlamak iltihaplı alanlarda her iki saatte bir gün boyunca.

Sarımsak ve soğan

Sarımsak merhem kaldırmak mümkün hatta en eski papilloma. Şifalı bir merhem hazırlamak gibi bir çocuk, ve herhangi bir nemlendirici krem, ilavesi ile ezilmiş büyük sarımsak karanfil.

 1. Kalın bir tabaka uygulanır, siğil, rekor, gazlı bez ile sarın ve bir yara bandı.
 2. 3 saat sonra bandaj çıkarıldı ve cilt su ile yıkanır.

Ortaya çıktığında rahatsızlık ve yanma sırasında tedavi edilmelidir kesildi. Yöntem kontrendikedir hassas ciltler için. Eğer bir yordam hiçbir rahatsızlık verir, onu harcamak için haftada iki kez bir gün. Sonra üç günlük bir aradan kurs tekrarlamak.

Patates karşı papillomas

İle başa çıkmak siğiller yardımcı olacaktır patates gül çeşitleri. Sebze ezilmiş rahat bir şekilde ve iyice sıkın elde edilen karışım. Hamuru kullanmak için sıkıştırır. Onun yayıldı papillomu ve servis gazlı bez ile sarın ve yapışkan bant. İki hafta gece prosedürleri kurtulmak istenmeyen büyümeleri.

Etkilenen bölgeyi temizleyebilirsiniz ikiye bölünmüş yumru. Biri sebze yapmak ve tentür: genç brüksel lahanası patates ile karışık votka, celandine ve thuja dalları. Karışımı ısrar günlük işler onu siğiller.

Hint yağı

Yağ asitleri yağ yeteneğine sahip, pul pul ölü deri yamaları. Bu rahatsız edici değil, dermis ve kullanılabilir müköz vücut bölgeleri veya samimi alanlarda.

Hasarlı bölgeyi cilt tedavi pamukla yağ ile 10 dakika boyunca. İzin yarım saatlik sıkıştırır. Etkisi fark sadece bir günlük tedavi. Sıcak banyoları başlamadan önce, iyileşme sürecini hızlandırmak.

Hidrojen peroksit

Sıvı yeteneğine sahiptir virüs öldürmek kesin, ama neden hızlı kuruyan, siğil. Kullanmadan önce test etmek, alerjik bir reaksiyon. Damla peroksit arkasındaki bilek neden olmamalıdır kızarıklık ve kaşıntı. Sadece bu durumda, kullanmak için prosedürler.

Papilloma işleyebilir 4-5 günde bir pamuklu çubukla. Hidrojen peroksit kullanılan ve sıkıştırır. Onların üzerinde uygulanması 4 saat, daha sonra eski yerine kompres yeni. Siğil gerekir kendi düşer yaklaşık bir hafta sonra.

Dermatologlar bir arada hidrojen peroksit ile meşe kabuğu, daha etkili ve daha nazik tarifi.

Bir buçuk su bardağı kaynar su ile demlenmiş kabuğu ve zaman bir gün. Sonra su boşaltılır ve kıyafet çorba kaşığı antiseptik. Karışımı buzdolabında saklayın. Tedavi üretmek için günde üç kez 3 hafta kompres olarak 30 dakika. İşlem sonrası cilt ovuşturdu süt.

İyot

İyot kullanılmaz müköz vücut bölgeleri, yanı sıra yüz, boyun ve samimi bir yerlerde. Onlara işleyen küçük bütünsel siğiller, bu formu birikmesi önemli değil.

Hasarlı bölgeyi cilt tedavi başlamadan önce iyice yıkayın ve sabun ile yıkayın. Etrafında cilt papilloma yağlı krem sürülür ve servis pamuk disk. Sonra uygulanmalıdır verruca pamuklu çubuk ile iyot yarım dakika. Var asma birikmesi tedavisi ile başlar, bacaklar.

İyot alternatif olabilir ile zelënkoj. Müdahalede 3-4 kez bir gün kadar papilloma düşmek olmaz. Etkisi olumlu olacak sadece düzenli bir tedavi.

Soğan kabuğu

Yay kendini kanıtlamış, iyi bir temizleme aracı papillomas evde. Cam dolu, kabuğu, takip dökün yemek, sirke. Israr karışımı gerekir bir iki hafta. Bunu yapmak için uygundur, kuru ve sıcak bir yerde, nereye nüfuz güneş ışığı.

Daha sonra, sirke dökülür ve kabuğu kullanmak için sıkıştırır. Onu düzeltmek için bir gazlı bez ve yara bandı üzerinde papillome eklemek ve zaman gece. Sabah cilt temizlenir ve su ile krem, onu önlemek için pullanma ve kuruma.

Karahindiba karşı papillomas

Cilt lekeleri tedavileri ve normal bir karahindiba. Onun suyu doğrudan hareket edebilir siğiller birkaç kez bir gün. Hazırlamak için bitter onları almak uygun cam kaplar ve yaymak için ona kafa çiçek. Pansuman için uygun herhangi bir kolonya. İki hafta sonra, karışımı aktarmak ve yağ tarafından etkilenen cilt.

Yemek içki bu çiçek ile celandine. Bitkisel karışım mühürlü kaynar su ve infüzyon yarım saat. Sonra onu filtre, tepesinde sıcak su ve içmek için bir gün.

Karahindiba karşı papillomas

Sirke

Asetik yüz yeteneğine sahiptir yakmak papillomu kökü ile birlikte. Elma sirkesi etkisi daha yumuşak bir etkisi vardır. Araç takip işlemek için sadece çok siğil ve temas etmesine izin vermeyin sağlıklı bir cilt. Saf sirke kullanmak için tavsiye edilmez.

Bazı tarifler var tedavi tentürler sirke ile:

 • Sirke, limon ile. Meyve kesme dayanım asit 2 hafta. Daha sonra limon dilimleri yerleştirilir siğil ve sabit bandaj gece.
 • Sirke ve un. Onların karıştırılır yoğunluk ve kullanmak için uygulama yaptırmalıdır. Kuruduktan sonra karışımı kaldırıldı.
 • Sirke ve odun külü.
 • Sirke ve sarımsak. Diş salamuraya içinde malik asit ve uygulanan fazlalık.

Çamaşır sabunu

Sabun uygulanmalıdır kalın bir tabaka halinde uygulanır. Büyümeleri gerekir işlemek için bir hafta boyunca her gün. Olabilir emmek onlara gazlı bez ve uygulamak hasarlı alanlara.

Gazyağı

Gazyağı için tedavi papillomas kullanılır ile birlikte yeşil ceviz. Onlara dökün rendelenmiş genç bir çekirdek ve zaman 2-3 hafta. Sonra senin elde edilen küspesi işlemek için kullanmak büyümeleri. Saklamak için buzdolabında karışımı.

Yapışkan bant

Bu erişilebilir bir araç satın almak için kendi yerel eczaneden reçetesiz doktor. Bu güçlü kaldırmak için, üst kısmı küçük bir papilloma, ama onu terk edeceğini kök. Ve bu yol açabilir gelecekte yeni bir eğitim aynı yerde.

Evde kolayca kaldırmak pappiloma yama kullanılarak eczane

Doktorların kullanılmasını tavsiye yapışkan bant, mukoza, vücudun alanlarda yüz, özellikle hamilelik döneminde.

Yara bandı salisilik asit içeren bir aşındıran papillomu. Arada bu tedavi yöntemi ile alımı immünostimulan ve antiviral ilaçlar hızlandırmak için yardımcı olur kurtulmak süreci neoplazmı.

Başlamadan önce önemli buhar ve temizlemek için seçilen yer, cilt. Bir parça bant kesip kesinlikle boyutuna göre papilloma empoze 5 gün. Bu dönemde, sulama, tedavi alanı olamaz. İzin tutarak yeniden bir yordam, bir tümör değil, sonra ortadan kayboldu birincil tedavi.

Eczane ilaçları

Seçim araçları kaldırmak için papillomas evde sunuyoruz ve eczanelerde. Onlar yayımlanan gibi, bir reçete olmadan.