Papilloma: türleri, nedenleri, özellikleri, tanı ve tedavi

Papilloma bu papiller, büyüme için deri ya da mukoza kadınlar ve erkekler. Tümörler çoğunlukla iyi huylu bir doğa, ama bazı suşları büyüme neden kanser tümörleri. İstenirse her haritayı fotoğraf papillomas kadın ve erkeklerde, karşılaştırmak için bir görünüm ile tümör olanlar çıkıntılar, var olan yüz ve vücut.

Renk papillomatous eğitim olabilir, kişisel, kırmızı, kahverengi. Üzerinde genital siğiller genellikle var kahverengi renk ve görünüm a bakar.

Birçok kişi biliyor gibi görünüyor papilloma, ama utangaç veya uygun gördükleri tedavi uzmanları. Sık sık papillomatous eğitim görünür genital. İhtiyaç irtibata zührevi hastalıklar çok korkutuyor. Bu ve ilişkili geç başlangıçlı tedavi papillomas kadınlar ve erkekler.

Papillom

Kanser viral siğil olabilir, özellikle eğer, onlar yerleşmek mukoza genital organları. Hatta bir tür papillomas fotoğraf eşleşmiyor mevcut neoplazmlar, gerekir yine de, bir uzmana başvurmanız doğru tanı için.

Türlü papillomas

Papilloma aşağıdaki türleri:

 • olağan veya kaba siğiller;
 • ipliksi;
 • düz;
 • genital siğiller;
 • plantar siğiller;
 • çocuk siğiller.

Hassas tip papillom olabilir ayarlamak için sadece bir doktor. Tavsiye de profesyoneller algılandığında, belirgin kirpikler, cilt ve müköz doku.

Sıradan papilloma

Sıradan papilloma olarak adlandırılan kaba siğiller. Bu tür büyümeleri yaygın insanlar arasında genç ve orta yaşlı. En sık tümörler benzer görünür parmaklar. Büyümesine katkıda adi papillomas cilt hasarı gelişimi, mantar hastalıkları ve sabit iletişim ile agresif ev anlamına gelir.

Sıradan papillom

Kaba siğiller var küçük boyutu, üzerinde kule cilt kapakları. Neoplazmlar genellikle ten rengi. Siğiller için bir tehdit değil, bir sağlık, bir hasar değil sırasında hijyenik faaliyetleri gerçekleştirirken, ev işleri. Aktif büyüme papillomas bir göstergesidir bunları kaldırmak için.

İpliksi papilloma

İpliksi papilloma — bu neoplazmlar ince bir sap üzerinde benzer dar bir baba. Görünür çıkıntılar koltukaltı, boyun altında, süt bezleri ve yüz.

Bozuksa ipliksi papilloma iltihaplı, belki de ortaya çıkması, kısa süreli kanama. Renk bedensel büyümeleri. Uzmanlar, silme ipliksi papilloma lazer ile veya cryodestruction, özellikle dermal çıkıntılar yatkın, aktif büyüme ve zarar verir.

Düz papilloma

Düz papilloma — bu klasik siğiller hafif sarı görünen yüz, cilt, vücut ve dur. Olabilir yoğun bir şekilde büyümeye zemin üzerine sık sık hasar eğilimli iltihaplı ve neden kaşıntı.

Düz papillom

Nedeniyle rahatsız duyumları düz papilloma tavsiye ameliyatla kadar büyümeleri için küçük bir boyut. Büyük büyümeleri deri muhasebe tüketim neşter.

Genital siğiller

En sevdiğim yer yerelleştirme genital siğil — genital ve kasık. Genital siğiller görünür sonra korunmasız cinsel temas. Ayırt edici özelliği, büyümeleri için aktif büyüme. Küçük genital papilloma eğilimli birleşme ve eğitim bölümleri var, belirsiz bir şekil ve bumpy yüzey. Büyük genital siğiller genellikle zarar, neden, katılım ikincil enfeksiyonlar.

Önemli! Anogenital siğiller bırakamazsın dikkat olmadan. Bazı suşları HPV, provoke hiperplazi mukoza genital artmasına neden olabilir malign neoplazmlar.

Kaldırmak için genital papillom en uygun lazer tabakadaki buharlaşan patolojik hücreleri skar bırakarak deformasyon ve kırılma değil, işlevselliği yanında bulunan doku.

Plantar siğiller

Plantar siğiller lokalize ayak. Görünüm olarak yoğun büyümeleri neden olabilir acı hissi sırasında yürüme mesafesindedir.

Plantar siğil

Neoplazmlar bu tür genellikle kendi kaybolur, ancak çoğunlukla çocukluk çağında. Plantar siğiller ile karışabilir Nasır olan, aksine papillomas var oldukça pürüzsüz bir yüzey.

Çocuk siğiller

Papillom ile jüvenil tip nadirdir. Hasta bunları küçük çocuklar, okul öncesi. Enfeksiyon sırasında oluşan doğal doğum eğer annenin genital bölgede genital siğil. Çocuğun papilloma görünebilir mukoza, ağız, vurmak, ses telleri, neden bozuklukları, solunum fonksiyon. Önlemek için bu tür olumsuz etkileri için tavsiye edilir cerrahi tedavi hemen sonra algılama çocuk siğil.

Bu vücudundaki demek papillomas dahil siğiller Lewandowski-Lucca. Hasta küçük çocuklar ve ergenlik. Üzerinde eller ve ayaklarda çocuğun görünür koyu kahverengi papilloma. Onlar malign, eğer ertelemek yürütülmesi ile cerrahi tedavisi.

Dev aküminatanın Buske-Lowenstein

Dev aküminatanın Buske-Lowenstein bir carcinomatosis cinsel siğil, farklı bir aktif büyüme eğilimi tekrarlama hatta tamamen kaldırdıktan sonra. Tümörü yok eder, sağlıklı doku yeteneğine sahip yeniden doğmuş skuamöz hücreli karsinom.

Bu özellik gerektirir kapsamlı bir tanı ve acil tedavi uzmanları ne zaman ilk belirtileri böyle bir neoplazm.

Klinik bulgular dev kondiloma

Dev aküminatanın görünebilir gibi genç ve yaşlılarda. En sık görünür genital. En sevdiğim yer — yerelleştirme penis. Erkekler kadınlara oranla daha sık etkilenir. Dev siğiller aittir adaleli hastalıklar. Yetersiz kişisel hijyen, zararlı etkisi dış etkenler ve bağışıklık hızlandırabilir mıknatıslanma doku.

Hastalık birkaç ay içinde. İlk cilt üzerinde görünen küçük papillom, eğilimli birleşme. Zamanla onlar oluşturmak için büyük bir siğiller. O farklı bir büyüme tarafında görünür oluk. Neoplazma ile kaplı görünür Azgın site. Dev aküminatanın eğilimli yaralı iç çamaşırları. Hasar, tümör muhtemelen sırasında samimi kişiler. Arasında yivli birikir, gizli bir başlar, kötü koku. Bunun için elverişli koşullar yaratır, üreme bulaşıcı patojenler ve eğitim pürülan akıntı yoktur.

Dev aküminatanın

Dev aküminatanın en sık görünen penis başı veya alanı koroner karık. Kadınlarda böyle papilloma lokalize üzerinde dudaklar ve genital organlar üriner sistem. Tümör yavaş yavaş büyür, ama derinden vurur bulunan kumaş yol açabilir üreme bozukluklarına gelecek. Ama en korkunç komplikasyon gelişme skuamöz hücreli kanser.

Muayene sırasında dev siğiller

Şüpheli papilloma, genital bölgeye irtibata gereklidir zührevi hastalıklar. Uzman atayacaktır PCR tanı ve algılar belirli suşları HPV. Dev kondilom gerekir ayırt etmek papillomatosis, ikincil frengi. Mutlaka harcamak histolojik sağlayan dışlamak malign patoloji.

Tedavi için dev papilloma

Dev papilloma, genital bölgeye atan bir neşter. Son derece önemlidir, en kısa sürede ameliyat için önleme oncopathology. Ayrıca tavsiye edilir krio riskini en aza indirmek için tırmandığı neoplazmı gelecek.

Cerrahi tedaviler ile birleştirmek antiviral ve ımmünostimulan şekilde. Uzmanlar, almak gerekir, interferonlar oral ve topikal. Bu genel verimliliğini artıracaktır tedavi sürecinin.

Ana tedavi prensipleri

Tedavi şeması papillomas kadın ve erkeklerde seçer uzmanı ayrı ayrı. Eğer papilloma tespit gelişiyle önce, klinik bulgular, tayin sitostatiklerin. Bu sayede uyarmak aktivasyon HPV önümüzdeki birkaç yıl içinde. Bu asemptomatik insan papilloma virüsü enfeksiyonu — bu vazgeçmek için bir neden tedavi edilir. Tavsiye yokluğunda bile klinik bulgular düzenli olarak teşhis ve kullanmak için bir bariyer kontraseptif uyarmak için enfeksiyon cinsel partner.

Klasik mücadele ağrı ve akıntı oluşabilir herhangi bir vücut bölgeleri ve genital bir cerrahi operasyon. Bugün, uzmanlar teklif minimal invaziv teknikler de dahil olmak üzere, lazer koagülasyon. Güvenli kaldırma yolları papillomas sorunu çözmek iyi huylu tümörleri, tetikledi aktivasyonu mevcut vücutta viral partikül.

Küçük tümörler olası uygulama yöntemleri, kimyasal bozunma. Tek bir uygulama agresif formülasyonları cilt papillomatous kirpikler neden geri dönüşü olmayan sonuçlara ve imha tümörler.

Ancak et beninin alinmasi tamamen sorunu çözer insan papilloma virüsü enfeksiyonu. Önemli etkileyen bir virüs kendisi, içinde bulunduğu vücudun. Büyümesini durdurmak patolojik dokular kullanarak antiviral ilaçlar. Aracı bastırır, daha da artan nüfusu, uyarıcı ve uyarıcı etkisi, bağışıklık sistemini.

Bağışıklık stimülasyon

Bağışıklık istendiğinde, papillom genellikle zayıf. Bu işaretlerinden biridir insan papilloma virüsü enfeksiyonu. HPV aktivitesini inhibe, savunma hücrelerinin, daha fazla kışkırtır hiperplazi derinin yüzeysel katmanları.

Kapsamlı bir tedavi papillomas uygulama içerir immünostimulan ilaçlar. Sık sık onlar aynı zamanda anti-inflamatuar ve antiviral aktivite. Kombine eylem para ve elde etmek için izin verir, en yüksek aktivite uygulanan tedavi ve sayısını azaltarak hastalığın nüks / yıl.

Bağışıklık stimülasyon

İmmünomodülatörler bir insan papilloma virüsü enfeksiyonu atamanız gerekir kalifiye bir uzman alır, bireysel şema ilaç tedavisi. Arasında İmmunostimulants ilk sırada ilaçlar interferonum olabilecek çeşitli dozaj formları dahil olmak üzere vajinal mum.

İnterferonum olarak jel ve merhem etkili ilk aşamalarında büyüme papillomas. Eğer tümör çok ve yoğun bir şekilde birbirine karışır, kendi yerel yapamaz. Yapılması gereken karmaşık bir sistem terapiyi içeren bir karşılama interferon olarak hap ya da enjeksiyon.

Bitkisel İmmunostimulants

Avantajı bitkisel immünostimulan araçları bir doğallık. Ama elde etmek için hızlı bir bağışıklık fonksiyonunu güçlendirmek için onların yardımı ile, başarısız olur. Bitkisel ilaçların toplu etkisi. Yaygın immunostimulant etkilerini çare doğal bir kompozisyon olduğunu ekinezya. Dayalı yeni bir bitki üretmek için çeşitli ilaçlar kullanılır, birkaç ay içinde.

Algılama, hatta birkaç papillomas bir endişe verici bir işaret. Bu hakkında konuşmak zayıflaması doğal vücudun savunma. Dikkat etmek gerekir öncelikle bağışıklık durumu. Bunu güçlendirmek için kullanabilirsiniz dahil olmak üzere düzeltme ile diyet. Kullanılan ürünler içermelidir bol miktarda vitamin ve iz elementler, organik asitler ve antioksidanlar. Bağışıklık gücü için yararlıdır arı ürünleri, ginseng, kuşburnu, taze sebze ve meyve.

Minimal invaziv cerrahi tedavi

Minimal invaziv teknikler kaldırma papillomas popülerdir, çoğunlukla nedeniyle yüksek kozmetik etkisi. Kullanımı için modern bir yol sağlar kurtulmak büyümeleri, küçük ve orta ölçekli hemen hemen kansız. Hızlı doku iyileşmesi hiçbir yara izi bırakır ve diğer önemli kusurları görünüyor.

Et beninin alinmasi

Ama buna rağmen, yüksek verim, modern cerrahi teknikler kurtulmak papillomatous kirpikler belirli kısıtlamalar var ve kontrendikasyonları:

 • varlığı malign tümörler;
 • agresif büyüme papillomas ve viral siğiller;
 • katılım ikincil enfeksiyonlar, belirtileri enflamatuar süreç;
 • varlığı herpes;
 • genel herhangi bir somatik hastalıklar ve bulaşıcı işlemleri;
 • gebelik.

Kontrendikasyonlar kullanımı, minimal invaziv cerrahi teknikler tespit hazırlık aşamasında, ne zaman, uzmanlar geçirmek için kapsamlı bir laboratuvar araştırma, danışmanlık, uzman.

Zaman duruyor silmek papilloma

Papilloma kaldırabilirsiniz şikayet olmadan durum bile, eğer tümör çok küçük ve hiçbir sağlığını tehdit ediyor. Cilt çıkıntılar bu kusur, hangi çok kurtulmak istiyorum.

Ana endikasyonları kaldırmak için papillomas:

 • konumu büyümeleri bir yerde, nereye onlar sık sık bozuluyor ve iltihaplı etkisi altında olumsuz dış faktörler (sıcaklık değişiklikleri, aşırı nem, sürtünme hakkında giysiler);
 • aktif büyüme papillomatous büyümeleri deri veya alanı mukoza, genital, ağız boşluğu;
 • ihlali işlevsellik, sağlıklı doku büyümesi sonucunda papillom;
 • yüksek risk anlatılmıştır algılama, potansiyel olarak tehlikeli HPV suşları;
 • planlama gebelik sırasında oluştuğu hormon düzenlenmesi, vücudun sağlayan hızlı büyümesine benign ve malign neoplazmlar.

Eğer bir doktor tavsiye papillomas kurtulmak için, dikkate değer ona göre. Her geçen yıl sayısı, malign tümörler büyüyor ve bu sizin için rahatsız edici bir gerçektir. Kaldırmak için daha iyi huylu bir tümör zamanında, çünkü kimse doktor değil tam olarak ne demek zamanla papilloma açılmaz kanserli tümör.

Lazer fotokoagülasyon

Lazer ile silebilirsiniz papilloma herhangi bir vücut bölgelerinde, yüz ve genital bölgede. Yöntem farklı, maksimum verimlilik ve güvenlik. Lazer tabakadaki buharlaşan patolojik hücreleri bırakarak, kanama, kan damarları. Kaldırdıktan sonra görünür küçük bir kabuk, bir reddetmek yavaş yavaş birkaç hafta içinde.

Scarless iyileşmesi en büyük avantajı uygulama yöntemi. Birçok reddetme cerrahi tedavi sadece korkuyor kötüleşen dış deri durum açık alanlarda vücut ve yüz. Papilloma eğilimli nüks, uyarmak yapabilirsiniz ile antiviral ilaçlar immunocorrection ilaçlar.

Avrupada

Dondurma papillomas ile soğutma sıvı azot hemen hemen hiç aşağı popülaritesi yöntemi lazer koagülasyon.

Avrupada

Aktif araç üzerinde uygulanan neoplazmı aplikatör kullanarak. Anında don tümör nadiren beyaz, ama sonra oluşur hiperemi ile küçük bir şişliği. Streç kaplı kalın bir kabuk altında hangi işlemi başlar epithelialization. Nekrotizirovannye araziler yavaş yavaş itilir sağlıklı kumaşlarla dekore edilmiştir. Bu durumda cilt üzerinde kalır lekelenmeler değişiklikler.

Elektrokoter

Kaldırma papilloma kullanarak elektrik akımı için bir ekonomik ve güvenilir yöntem cerrahi tedavi. Bu electrocoagulator sadece keser neoplazma, ama mühürler damarları ve kılcal damarları uyararak kan seçimi hasarlı damar duvarına. Electrocoagulation ile birleştirmek için tavsiye ımmünostimulan tedavisi ve antiviral anlamına gelir.

Radiowave tedavi

Radyo dalgaları sağlamak kaldırma iyi huylu büyümeleri, az iç yaralanmalara karşı. İşlem sırasında radiono damarları koagüle edilir. İle birlikte antiviral tedavi yöntemi verir yüksek verimli sonuçlar için. Immünostimulan ilaçlar reçete sık çabaladıkça papillomas ve genel olarak vücudun zayıflaması.

Kullanımı sitotoksik ilaç

Bir ilaç sıklıkla kullanılır kaldırmak için papillomas kadınlar ve erkekler. Aracı kompleksi içerir asitler. Ayrıca içerdiği nitrat bakır bir kurur dokusu, genital siğil, papillom ve siğiller.

Bir araç sağlar acısız silme küçük neoplazmlar. İlaç kullanımı için uygun değildir büyük papillomas ve genital siğiller. Uygulamadan sonra araç neoplazma kurur. Eğer papillom birim, yeterli bir kullanım. Birden fazla papillomatous işlemler yapmak için gerekli bazı uygulamaları. Bir ara tedaviler arasında olmalıdır en az bir hafta. Yavaş yavaş bez büyümeleri ile kaplıdır kalın kabuklu bir düşüyor bir kaç gün sonra.

Tedavi et beni

Kurtarma işlenmiş araziler hızlı bir şekilde gerçekleşir. Cilt üzerinde yara izi kalır. Büyük siğiller ve hpv yavaş yavaş küçültülür, ancak genellikle bunları elde etmek tamamen kaybolması ile sadece bir ilaç olamaz.

Nihai imha hpv imkansız. Tedaviye yönelik ilk etapta kurtulmak başlıca belirtileri hastalıklar ve uyarı nüks gelecek. Kaldırma büyümeleri ortadan kaldırmaz aktarımı HPV kişilere, en sık zaten var insan papilloma virüsü enfeksiyon latent formda. En büyük tehlike papilloma temsil eden insanlar için, olumsuz kalıtım, zaman, yakın akrabaları arasında karşılaşılan durumlar rahim ağzı kanseri ve diğer malign patolojiler.

Önemli dikkat önlenmesinde yeniden ortaya papillomas. O mutlaka içerir periyodik kullanımı interferon arka plan üzerinde ölçülü bir yaşam tarzı. Tavsiye vazgeçmek rastgele samimi bağları, doğum kontrolü yöntemleri bariyer kullanmak, korumak insan papilloma virüsü enfeksiyonu ve onu en agresif form — genital siğiller. Kızlar ve kadınlar için 45 yıl geçirebilirsiniz aşı. Aşılar kullanılabilir hemen hemen tüm bölgeler. Pek çok alanda bugün yapmak tamamen ücretsiz. Aşı başlayabilirsiniz 9 yıl.