Plantar siğil

Plantar siğil sert ve düz eğitim, cilt, ayak, birkaç hakim üzerinde bir düzeyde ve bir tabaka ile kaplı Azgın epitel. Temel tanı yöntemi plantar siğiller — dermatoskopiya. Konumu siğiller tek yol onu sürekli yaralanma ve neden ağrı yürüyüş sırasında. Bu nedenle plantar siğil genellikle tedavi gerektirir rağmen, kendi geçebilir. Teknikleri kaldırma arasında kriyoterapi, elektrokoter, kaldırma lezyonlar radio-wave cihazı veya lazer.

plantar siğil

Genel bilgiler

Plantar siğil için geçerlidir huylu tümörler cilt ve yaklaşık %34 tüm ayrıntılarıyla. Tanısı ve tedavisi siğil yapan dermatoloji. Uygulama halk yöntemleri, siğil kurtulmak ve kendini son derece istenmeyen bir durumdur. Plantar siğil vardır derinden giden, cilt kök ve eksik kaldırma yol açacak yeni büyüme siğiller ve istenmeyen zarar çevreleyen doku ortaya çıkmasına, siğil, vücudun diğer bölgelerine.

Nedenleri plantar siğiller

Hpv, kondilom ve her türlü siğil (sıradan, düz, ipliksi, plantar) aynı doğa — enfeksiyon vücudun papilloma virüs (HPV). Arasında yayılan bir virüs ile insanlar enfekte cilt hücreleri (temas ederek). En elverişli olup, nemli ve sıcak bir ortam. Bu nedenle HPV enfeksiyonu sık oluyor yüzme havuzları, saunalar, hamam ve spor salonları. Yeterince güçlü bir iş bağışıklığın HPV insanlarda yaşıyor uykuda ve klinik bulgular verir. Başarısız bir bağışıklık sistemine yol açan virüsün aktivasyon oluşmasına ve ciltte yukarıdaki oluşumları.

Kalkınma plantar siğiller için katkıda bulunabilir aşırı terleme (hiperhidroz) ya da cilt kuruluğu dur; uygunsuz ayakkabı çağıran bir çarpma veya sürtünme cilt ayak; çeşitli ayak deformiteleri (düz ayak, deforme osteoartrit, artrit küçük eklem ayak); hastalık, yol ihlali doku doku ayak (şeker hastalığı, varis, alt ekstremite ateroskleroz, vb.), deri yaralanmaları ayak.

Plantar siğiller belirtileri

Plantar siğil temsil sağlam açıkça sınırlandırılmış conta tek. En çok o oval veya yuvarlak bir şekil ve boyutu yaklaşık 1-2, bkz: Eğitim 1-3 mm çıkıntı üzerinde genel düzeyi kapak. Cilt rengini alanında plantar siğiller genellikle değişmiş olabilir ama açık kahverengi ya da pembe.

Yüzey siğiller başında onu eğitim pürüzsüz. Zamanla o kapalı katmanları Azgın epidermis, olur kaba olur ve gri-sarı renk. Bazen bulunan plantar siğiller kutladı krateropodobnoe derinleşmesi. Siyah ve kahverengi noktalar için, genellikle yüzeyde görülebilir siğiller nedeniyle trombirivaniem yüzeysel kılcal damarlar.

Genellikle, plantar siğil taşıyan tek karakter. Ortaya çıkması, alt siğil göstergesidir aktivitesi yüksek bir virüs. Birden fazla siğiller vermek mozaik deseni etkilenen siteye tabanı ve çağrıldı «mozaik siğiller».

Görülebilir bağımsız kaybolması plantar siğiller. Bu durumda cilt üzerinde ayak kalır hiçbir iz. Ama daha sık, sürekli yaralanma, izni siğiller yok olur. Acı verici, kendi içinde başlar neden hastanın önemli bir rahatsızlık ve hatta keskin bir ağrı ile ilişkili sürtünme ve basınç siğiller hakkında taban ayakkabı.

Tanı plantar siğiller

Onun görünümünü plantar siğil sık sık hatırlatıyor mısır veya arsa cilt hiperkeratoz. Ayırmak bu oluşumlar sadece profesyonel bir dermatolog. Bunun için düzenlenen dermatoskopiya. İçin araştırmak en iyi eğitim doktor önceden üretir kazıma üst katmanları Azgın epitel. Eksikliği cilt, resim yüzeyinde eğitim ve belirlenmesi karakteristik belirti «tromboze kılcal damarlar» için konuşuyoruz plantar siğiller. Olumlu sonuçlar PCR tanı HPV teyit inficirovannost hasta.

Derinliğini belirlemek için çimlenme plantar siğiller hastaya atanır ULTRASON cilt eğitim. Şüpheli malign karakter eğitimi düzenlenen danışma dermato onkolog. Belirlenmesinde deformasyonları ve ayak hastalıkları danışma gereklidir podologa.

Podoshvennuyu siğil differencebut ile keratodermiei tabanı ve avuç içi sendromunda Raytera. Daha küçük boyutlarda eğitim, konik ve düz formu, belirti «tromboze kılcal» eksikliği ve inflamatuar değişiklikler etrafında Azgın hurafelerden ayırt etmenizi sağlar podoshvennuyu siğil yer keratodermii. Palmar-plantar sifiloidy bazı benzerlikler var plantar siğil. Son sürdükleri çoklu karakter ağrısız ve karakteristik bir yer olarak yüzük veya doug, pozitif, RPR testi frengi.

Plantar siğiller tedavi

plantar siğiller tedavi

Kaldırma plantar siğiller karmaşık, daha derin, diğer türleri ile karşılaştırıldığında, siğil, çimlendirme dermis. Bu nedenle, elektrokoter, örneğin, her zaman en uygun kurtulmak için siğil. Uygulama sadece durumunda, mümkün uyanmak için iyi bir konum plantar siğiller genellikle karmaşık ve skar oluşumu.

İyi sonuçlar verir Avrupada siğiller. Sonuç bağlıdır tecrübe, bir doktor gibi, çok derin bir etkiye yol açabilir şifa yaralar oluşumu ile yara izi ve bir çok arazi — nüks siğiller. Tedavi sonrası sıvı azot yerinde siğiller kalır blister edilemez bir zarar kadar iyileşme (yaklaşık 7 gün). Kaldırma lazer verir, daha iyi bir kozmetik sonuç sağlar ve ayarlanabilir derinlik etkisini en iyi şekilde. Warst kaldırma lazer yapılır hızlı ve ağrısız iyileşme birkaç gün sürer.

Kaldırmak için plantar siğiller uygulanabilir de dalga yöntemi, hangi siğil kesilir radyo bıçakladı. Aynı anda oluyor yakı damarları uyarır ve kanamayı girmesini virüs siğiller kan. Cerrahi eksizyon için uygun plantar siğil boyutu büyük. Bu yapılan normal bir neşter lokal anestezi altında ve karmaşık olabilir skar oluşumu.

Önleme plantar siğiller

Birincil önleme çıkması plantar siğiller oluşur uyarı HPV enfeksiyonu. Özel dikkat edilmeli, zorunlu giyen bireysel boyama ortak duş, yüzme havuzları ve hamamlar. Aynı derecede önemli, özellikle sorunları olan insanlar için, stop, doğru cilt bakımı ayak: düzenli pedikür, peeling dur ve onları işleme razmyagchayuschimi anlamına gelir.

Hastalar deformasyon stop kullanmanız gerekir, ortopedik tabanlık, bu ortezleri, boşaltma Batı. Aşırı terleme ayak önemlidir seçmek ayakkabılar doğal malzemelerden ve kullan kurutma bir araç. Sırasında kuruluk ve çatlak cilt ayak gerekli olan besleyici ve nemlendirici kremler, şifalı ayak banyosu.

İkincil önleme plantar siğiller etmektir randevu, hasta ile birlikte bilgisayar siğiller antiviral ve immün audiocassette.