HPV – İnsan papilloma virüsü enfeksiyon.

papilloma

Nedir bu HPV?

Genital insan papilloma virüsü enfeksiyon enfeksiyon geçirilen cinsel yolla bulaşan enfeksiyonların (CYBE). Etkeni insan papilloma virüsü enfeksiyonu virüs insan papilloma virüsü (HPV). Virüs insan papilloma virüsü – bu grup virüsler içeren yaklaşık 100 farklı türü vardır. 30'dan fazla türü olan HPV cinsel yolla bulaşan bulaştırmak için bilinen cinsel organlar ve anüs kadınlar ve erkekler.

Çoğu infekte habersiz hastalık, yok klinik bulgular ve dahası, ön, kendiliğinden bir fırsattır.

Bir kısmı bu virüs denilen bir virüs «yüksek kanserojen riski», onlar neden olabilir, prekanseröz genital lezyonlar. Son çalışmalar doğruladı rol gelişiminde HPV, rahim ağzı kanseri. HPV yüksek riskli bir rol oynamaktadır yaşıyorsanız, vulva kanseri, vajina, kadınlarda ve penis kanseri erkeklerde. Virüslere yüksek risk içerir 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 52, 53, 56, 58, 59, 68, 69 tür – bu tür HPV sorumlu 95-98% durumda, rahim ağzı kanseri. Onlar büyüme neden anormal hücreler, genellikle düz ve neredeyse görünmez normal muayene ile karşılaştırıldığında, iyi huylu siğiller olarak adlandırılan virüs, düşük risk 6, 11 tür. İyi huylu anogenital siğiller ile 2 – 6 ay sonra enfeksiyon. Geliştirme prekanseröz veya kanser değişiklikleri ile ilgili birikimi, yüksek riskli HPV yıllarca ve sık sık oluyor düzensiz tedavi, HPV.

Enfeksiyon en yaygın yaşları 15 ila 40 etkiler eşit ve kadınlar ve erkekler. 50 yıl, yaşam, kadınların yaklaşık yüzde 80'i kazanacaklardır HPV enfeksiyonu.

Yaklaşık 50-75% cinsel aktif kişi HPV ile enfekte olma, yaşamları, ve çoğu durumda, enfeksiyon hastalığa neden olmaz ve kendiliğinden tedavi edilebilir.

Yaklaşık %90'ı HIV de var HPV enfeksiyonu.

Nasıl bulaşır, HPV

Virüs insan papilloma virüsü, bulaşıcı cinsel alana aktarılır yoluyla cinsel temas. Çoğu enfekte yok görünür belirtileri hastalıklar ve bu nedenle medya HPV habersiz enfeksiyon ve enfekte olabilir kendi cinsel ortakları. Bazen enfekte anne bulaşabilir yeni doğan bebek doğum sırasında. Bu neden olabilir, sözde bu papillomatozis gırtlak yenidoğan.

Belirtileri enfeksiyon

Çoğu enfekte insan bu konuda bilmiyorum. HPV genellikle neden olmaz bulguları deri ve müköz membranlarda. Bazı insanlar geliştirmek genital siğiller ortaya çıkar ya da prekanseröz serviks değişiklikleri vulva, anal bölgede veya penis. Çok nadiren bu değişiklikler, hareket, doğrudan kanser. Enfeksiyonu gelişimine kadar şiddetli displazi ortalama geçer 20 yıl. Kadınların çoğu kendiliğinden tedavi boyunca 9 – 15 ay sonra enfeksiyon. Ana tezahürü insan papilloma virüsü enfeksiyonu – genital siğil ya da genital siğiller (çağırılan HPV 6 ve 11 tür) - yumuşak siğil eğitim, kısa ve ince saplı benzeyen karnabahar veya horoz tarak ile çeşitli hizmet (glans penis, penis, küçük ve büyük labia, vajina, serviks, anüs). Genital siğiller görünür 2 – 6 ay sonra enfeksiyon. Görünür genital siğiller tespit muayenede.

Tanı enfeksiyon

Tanı genital siğiller gerekçesiyle yapılan muayene. Tanı HPV yüksek kanserojen riski ve ilgili değişiklikler, daha zor bir görev. Temel tanı prekanseröz servikal hastalığı boyunca birçok durdu saytolojik analiz smear (bir çalışmada smear mikroskop altında). Ancak, o bazı önemli sakıncaları – zorluk, düşük duyarlılık ve yüksek frekans belirsiz sonuçlar. Amerikan FDA komitesi (komite, ilaç ve gıda) onaylı bir çalışmada HPV yöntemi polimeraz zincir reaksiyonu - PCR, bir belirleyebilirsiniz 13 tür HPV yüksek risk. PCR HPV için yüksek bir hassasiyet var, gerçekleştirmek için basit. Paylaşım sitolojik araştırma ve PCR testleri büyük ölçüde verimliliği artırmak, tanı, duyarlılık artar, 99 – 100%. Önemlidir belirlenmesi, yüksek riskli HPV oluyor uzun süre önce prekanseröz değişiklikler mukoza.

PCR çalışma, yüksek riskli HPV tavsiye:

 • - Birincil yöntem ek olarak, diferansiyel hücre sayaçlar, kadınlar için 30 yaş üzeri.
 • - İzin şüpheli sonuçlar sitolojik araştırmalar.
 • - Hastalar, geçen tedavi hakkında displazi veya kanser.
 • - İlk aşamada teşhis ülkeler için kötü organize tarama programı enfeksiyon hpv.
 • - Anket erkekler.

İyileşmek mümkün mü bu hastalık?

Tanı ve tedavi CİNSEL yolla bulaşan hastalıklar, yapılmalıdır, koşullarında, özel klinik – KVD olan tüm gerekli araçları hızlı ve doğru tanı.

Belirli ilaçlar HPV karşı bugüne kadar yok. Orada çeşitli yöntemler kaldırma siğiller, ancak, hastalık bir kez daha geri gelebilir, çünkü virüs vücutta kalır insan. Nüks bazı durumlarda %25, 3 ay sonra tedavi. Tedavisinde, siğil muayenesi gereklidir cinsel partner. Ancak büyük bir çoğunluğu cinsel partner HPV ile enfekte ve sadece hiçbir belirgin belirtileri hastalıklar.

Tedavi prekanseröz hastalıklar kullanmaktır kimyasal, fiziksel ve diğer yöntemlerin amacı ile yapısını değiştirmek etkilenen mukoza, hem de uyuşturucu uyarıcı bağışıklık. Daha sonra gerekli yıllık saytolojik çalışma ve tanımı HPV PCR.

Arasındaki ilişki nedir, HPV ve rahim ağzı kanseri?

Sadece gerçekler:

 • Virüs insan papilloma virüsü yüksek risk nedenidir rahim ağzı kanseri.
 • Şiddetli displazi (serviks) rahim ağzı kanseri ve HPV tespit edilen yaklaşık 100% durumda.
 • Belirlenmesi HPV ile ilişkilidir 250 kat büyütme riskini şiddetli displazi.
 • Rahim ağzı kanseri ise 1'inci sırada nedenleri arasında kadın ölümlerinin, gelişmekte olan ülkelerde.
 • Rahim ağzı kanseri 2. sırada sonra meme kanseri kadınlar arasında dünyada 250 bin, her yıl ölüm.
 • Rusya'da her yıl 12 300 kadın hasta, rahim ağzı kanseri ve 6 bin den fazla hasta her yıl ölüyor.
 • Son 10 yılda, ortalama yaş hasta düştü 58 55 yaşında.
 • Kadın 29 yaşında görülme sıklığı arttı 2 kez.
 • Yüksek riskli HPV neden rahim ağzı kanseri %100 durumda, kanser anüs – 90%, kanser, vajina, vulva – 40%, penis kanseri, %40 ve orofarinks kanseri %12 durumda.
 • Amerikan Toplumu Kanser tahmin 2004 yılı yaklaşık 10 520 kadın kaparlar agresif serviks kanseri ve yaklaşık 3 900 kadın ölecek bu hastalık. Çoğu kadın agresif serviks kanseri, geçti doğru anket HPV enfeksiyonu.

Enfeksiyon önleme

En güvenilir yolu önlemek, cinsel HPV enfeksiyonu etmektir kaçınmaları, herhangi bir cinsel temas ile diğer bireysel.

Uzun süreli bir cinsel ilişki için sürekli bir cinsel partneri olmayan bir verir 100% garanti HPV enfeksiyonu. Zor belirlemek için özel testler ile enfekte olup olmadığını, şu anda cinsel partner.

Erkek lateks prezervatif doğru kullanımı riskini azaltmak bulaşma.

Herhangi bir tezahürü gibi ağrı veya rahatsızlık, idrar alışılmadık bir döküntü, akıntı için sinyali durdurmak için, cinsel temas ve acil olarak değerlendirilmesi açısından özel bir klinik. Eğer bir hastada tespit STI bilgilendirmek gerekir bu konuda kendi cinsel ortakları için, onlar da geçti, tam bir muayene ve uygun tedavi. Geliştirme riskini azaltacaktır ciddi komplikasyonları önlemek için yeniden enfeksiyon.